Мобілізація в Україні 2024 – чи треба проходити ВЛК, якщо є відстрочка

Проходження ВЛК: чи потрібно це робити обмежено придатному, що має відстрочку

© Генеральний штаб ЗСУ Відповідь дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки і мають пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

Юристка Неля Романова пояснила, чи потрібно обмежено придатному чоловіку, який має право на відстрочку, повторно проходити ВЛК.  

Вона зазначила, що відстрочка та ВЛК не пов’язані один з одним. Тобто, військовозобов’язаного за наявності відстрочки від призову на військову службу, можуть направляти для проходження ВЛК. Тим більше новий закон передбачає переогляд всіх обмежено придатних.

«Відмовлятись від проходження ВЛК не можна, на даний час у Верховній Раді знаходиться законопроект «Про встановлення кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військово-лікарської комісії», – нагадала вона.

Нагадаємо, як оформити відстрочку від мобілізації. Повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК і СП. Щоб реалізувати своє право на відстрочку, треба враховувати кілька важливих моментів. Необхідно написати заяву на оформлення відстрочки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *