Мобілізація в Україні 2024 – чи можуть вручити електронну повістку на ТОТ – що робити

Електронна повістка та електронний кабінет: що робити чоловікам, які знаходяться на ТОТ

© Getty Images В мобілізаційне законодавство найближчим часом можуть внести зміни.

В Україні планують запровадити електронний кабінет військовозобов’язаного. Також неодноразово підіймалася тема електронних повісток. Юрист LCF Law Group, молодший лейтенант запасу, інструктор із надання домедичної допомоги в тактичних умовах Володимир Романчук в ексклюзивному коментарі для ZN.UA пояснив, як діяти чоловікам на ТОТ, якщо їм прийде електронна повістка та що буде, якщо вони не зареєструють е-кабінет військовозобов’язаного.

Він зазначив, перш за все, варто визначити, які території є окупованими. Відповідно дочинного законодавства, перелік окупованих територій затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій. Перелік окупованих територій знаходиться у відкритому доступі та оновлюється періодично.

«Тож, окуповані території це ті, де йдуть активні бойові дії або які частково чи повністю не знаходяться під контролем України. В контексті описуваного питання, ТОТ – це ті, які тимчасово нне контролюються Україною», — зазначив він.

Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про мобілізацію», громадяни зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

«Єдиним таким викликом є саме вручення повістки, а не її надсилання чи передача родичам. Повістка, згідно додатку 11 у постанові КМУ від 30.12.2022 р. «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», вручається виключно вживу. Відповідно, на території, що не контролюється Україною, повістка не може бути вручена, адже наразі законодавством передбачено вручення повістки виключно особисто, а не засобами електронної комунікації», — пояснив юрист.

Він нагадав, що електронний кабінет військовозобов’язаного поки також не є імперативним обов’язком. Відповідно до підписаного законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану», єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів – це електронна інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

«За нереєстрацію в єдиному реєстрі військовозобов’язаних відповідальність нормами ККУ або КУпАП не передбачена, адже реєстрація в системі, відповідно до норм законопроекту, не є обов’язковою. Отже і за неприбуття після отримання повістки особою, що знаходиться на ТОТ, відповідальність не встановлена, оскільки отримати за таких умов повістку наразі неможливо», — підсумував юрист.

Нагадаємо, заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов’язаного, але громадяни самі будуть вирішувати, користуватися цією функцією чи ні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *