Мобілізація в Україні 2024 – чи можуть призвати багатодітного батька

Відстрочка від мобілізації: чи матиме на неї право батько трьох дітей, якщо один з них повнолітній

© Getty Images Відповідь дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час військовозобов’язані чоловіки отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі з них мають право на відстрочку від призову.

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, чи матиме право на відстрочку батько трьох дітей, якщо один з них повнолітній.  

Він зазначив, що згідно з діючим законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (стаття 23), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Згідно з новою редакцією статті 23 (набирає чинності з 18.05.24):

«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці».

«Як бачимо, для відстрочки від мобілізації, всі діти повинні бути віком до 18 років. Виїзд повнолітньої дитини за кордон, ніяк не впливає на мобілізацію батька. Отже, ви втратили право на відстрочку від мобілізації, після того, як одна з трьох дітей, стала повнолітньою», – зазначив юрист.

Нагадаємо, як оформити відстрочку від мобілізації. Повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК і СП.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *