Мобілізація в Україні 2024 – чи діятиме відстрочка під час академічної відпустки

Відстрочка для студента: чи буде вона діяти під час академвідпустки

© diego_cervo / Depositphotos Пояснення дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час деякі чоловіки призовного віку мають право на відстрочку на законних підставах.

За новим законом, її зможуть одержати студенти, які здобувають професійно-технічну, професійну передвищу та вищу освіту. При цьому студенти мають навчатись на денній чи дуальній формах навчання. Водночас для отримання відстрочки необхідно, щоб рівень освіти, яку отримує студент, був вищим за раніше отриманий рівень освіти (крім аспірантів, які отримують рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту).

Юрист Дмитро Дончак пояснив, чи збережеться відстрочка студента під час академвідпустки. Він зазначив, що міністерство освіти і науки України вважає, що на людину, що отримала академвідпустку, не поширюється дія відповідної норми статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки на час академічної відпустки (перерви у навчанні) людина не навчається. Тобто, військовозобов’язаного студента можуть мобілізувати під час академвідпустки.

«Моя особиста думка, що оскільки академічна відпустка не є відрахуванням, то особа продовжує залишатися студентом, і щодо неї діють норми статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а отже така особа не підлягає мобілізації. Але це тільки моя думка. Зрозуміло, що в подібній ситуації працівники ТЦК будуть покладатися в першу чергу на думку МОН», – розповів він.

У квітні цього року Кабінет міністрів України схвалив зміни до правил перетину кордону, які дозволять виїжджати з країни для академічного обміну студентам чоловічої статі. Нагадаємо, що змінилося для студентів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *