Мобілізація в Україні 2023 – чи треба ставати на облік жінкам, які працюють не за фахом

Військовий облік: чи треба ставати на нього жінкам, що мають медичну спеціальність, але працюють не за фахом

© Getty Images Пояснення дала юристка.

В Україні з 1 жовтня 2023 року обов’язковому військовому обліку підлягають деякі категорії жінок. Це виключно лікарі, медсестри та фармацевти. При цьому взяти на облік можуть жінок, якщо вони придатні до проходження служби за віком (до 60 років) та станом здоров’я (це визначає військово-лікарська комісія).

Юристка Галина Токмач пояснила, чи треба це робити жінці, що має медичну спеціальність, але працює не за фахом.

Вона пояснила, що відповідно до пункту 51 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.

Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.

Вона пояснила, що якщо за місцем роботи жінки відсутня інформація про те, що вона здобула освіту за медичною спеціальністю та маєте диплом, то відповідно ТЦК та СП ніяк не стане доступна дана інформація.  Оскільки це обов’язок роботодавця сповістити ТЦК та СП про прийняття на роботу жінки, яка здобула освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебуває на військовому обліку.

За законом, студенти денної та дуальної форм навчання мають право на відстрочку від мобілізації. Нагадаємо, чи інформують навчальні заклади військкомати про зарахування студентів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *