Мобілізація в Росії – у Кремлі є розбіжності щодо призову в армію

У оточенні Кремля є розбіжності щодо нової хвилі мобілізації – ISW

© Getty Images Деякі чиновники бояться посилення заходів мобілізації.

У найближчому оточенні російського керівництва знову активно розходяться думки з приводу необхідності та підготовки до другої хвилі мобілізації напередодні піврічного осіннього призову.

Про це повідомили в Інституті вивчення війни з посиланням на джерела. Там заявили, що окремі російські чиновники «серйозно» готуються до другої хвилі мобілізації і сподіваються провести ще одну хвилю мобілізації в резерв восени.

Зокрема російські чиновники хочуть мобілізувати від 170 000 до 175 000 резервістів і перенести дату осіннього призову з 1 жовтня на 1 листопада, щоб врахувати процеси мобілізації в резерв, одночасно проводячи «контрактну мобілізацію» для набору додаткових 130 000 військовослужбовців за допомогою примусових заходи.

Джерела інституту стверджують, що впливова група «яструбів-силовиків» пропонує посилити мобілізаційні заходи в запас, наприклад, заборонити певним особам отримати відстрочку. Така пропозиція начебто викликала серйозні розбіжності з чиновниками в адміністрації президента Росії. За інформацією, там побоюються відповіді на такі заходи з боку інших російських посадовців і суспільства.

В Інституті вивчення війни додали,  що ці плани, пропозиції та розбіжності не є новими і не свідчать про те, що Владімір Путін остаточно вирішив провести другу хвилю мобілізації резерву найближчим часом. Аналітики також зазначили, що окремі російські чиновники також пропонували радикальніші заходи щодо мобілізації, які не були реалізовані.

Нагадаємо, джерела ZN.UA в українських спецслужбах повідомили, що в Кремлі підготували проєкт указу президента РФ Владіміра Путіна про оголошення мобілізації наприкінці вересня. Попри те, що в Росії мобілізація проходить латентно, наразі є ряд об’єктивних причин для прийняття рішення про другу хвилю мобілізації. По-перше, російська армія зазнала відчутних втрат на фронті. По-друге, вичерпався ресурс зеків.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *