Мільйон снарядів для України – Франція може змінити свою позицію щодо країн-виробників

Франція може відступитись від принципу постачати Україні лише європейські боєприпаси, але є нюанс

© Defense Express Рішення про це буде прийняте не раніше березня, якщо Париж зрозуміє, що виконати план не вдалося.

Франція може переглянути свою позицію щодо того, що артилерійські боєприпаси в Україну мають надходити лише з Європи, повідомляє POLITICO. Замислитись над правильністю цієї концепції Париж змушує той факт, що ЄС не виконує власної обіцянки передати Україні до березня наступного року мільйон боєприпасів.

Однак, перш ніж звернутися до іноземних постачальників, Євросоюз повинен фактично не досягти березневої мети, сказав виданню високопоставлений французький дипломат.

«Поки ми не дійшли такого висновку, ми не будемо цього робити [закуповувати за кордоном], але якщо нам доведеться пристосуватися, ми пристосуємося», – сказав він.

Це значне зрушення порівняно із позицією, якої Франція дотримувалась досі щодо   заохочення національних урядів купувати європейські зброю та боєприпаси. 

«Нам потрібні європейські преференції, тому що ми маємо заохочувати компанії [до виробництва]. Але ми здатні бути гнучкими, щоб допомогти Україні», – наголосив дипломат.

Поки що блоку дуже далеко до мільйонної позначки. Україні передано лише близько третини від визначеної кількості.

Раніше цього місяця міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що поставлена мета не буде досягнута, і що вона занадто амбітна. 

Виступаючи на заході POLITICO у вівторок, Бенедикта фон Зехерр-Тос, керуючий директор з питань миру, безпеки та оборони Європейської служби зовнішніх дій, заявила, що до кінцевого терміну в березні ще достатньо часу. І навіть якщо ціль не буде досягнута саме до цього місяця, Київ зрештою все одно отримає обіцяні боєприпаси, сказала вона.

«Питання лише в тому, чи досягнемо ми мети до березня або трохи пізніше у 2024 році», —  вона сказала.

Необхідність відправити в Україну величезну кількість боєприпасів створює значне навантаження на європейські запаси та виробництво снарядів, що були виготовлені та підготовлені для військових планів, які не враховували масштабні артилерійські бої, котрі є характерною рисою бойових дій в Україні.

На початку цього року Брюссель запропонував план збільшення поставок боєприпасів в Україну шляхом передачі снарядів із наявних запасів і відповідного відшкодування країнам із Європейського фонду миру ЄС, а також план на суму 1 мільярд євро для спільної закупівлі боєприпасів Міністерством оборони Європи.

Комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон разом із Німеччиною та Францією не погодилися включити до цього плану боєприпаси, вироблені за межами ЄС.

Зараз дедалі гучніше лунають заклики до Європи шукати снаряди для Києва за кордоном. 

«Ми давно виступаємо за те, що якщо не вистачає боєприпасів або не вистачає обладнання в ЄС, то давайте закупимо їх десь в іншому місці і віддамо Україні», — сказав POLITICO президент Латвії Едгарс Рінкевич на початку цього місяця.

Дипломат ЄС із третьої країни, який побажав говорити не називаючи себе, наголосив що пріоритетом є забезпечення України достатньою кількістю снарядів для відбиття російських атак, а не захист європейської промисловості.

«Кінцева мета цього — дати Україні те, що їй потрібно. Для України не має особливого значення, звідки походять боєприпаси. Тож це цілком може бути питанням, яке незабаром буде на часі», – сказав дипломат.

Член Єврокомісії з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що Євросоюз має у своєму розпорядженні промислову базу для виробництва за рік одного мільйона боєприпасів для України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *