Литва передасть Україні ракетні комплекси NASAMS

Литва передала України півтора мільйона боєприпасів: чим ще допоможе Вільнюс

Незабаром Вільнюс планує передати  в Україну ракетні комплекси NASAMS

Литва передала Україні півтора мільйона боєприпасів, йдеться у повідомленні Міністерства оборони країни. З початку повномасштабної війни Росії проти України Литва передала Києву допомоги на мільярд євро, або понад 1,2% ВВП країни. При цьому, пів мільярда з цієї суми — це військова підтримка.

За півтора роки Україна отримала від країни-союзниці вертольоти Мі-8, зенітні установки Л-70 з боєприпасами, бронетранспортери М113, мільйони патронів, боєприпаси до гранатометів.

Незабаром Вільнюс планує передати  в Україну ракетні комплекси NASAMS, засоби протидії, матеріально-технічне обладнання та інше забезпечення.

Окрім техніки та обладнання, Литва постійно здійснює навчає українських військових, забезпечує лікування та реабілітацію українців, організовує консультації експертів, виділяє кошти міжнародним фондам підтримки України.

В липні Рада державної оборони Литви схвалила довгостроковий план підтримки України на 2024-2026 роки з бюджетом близько 200 мільйонів євро. Крім того, Вільнюс ввів санкції та заморозив російські активи на понад 103 мільйони євро.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *