Кордон Польщі та Білорусі – військові навчання ОДКБ напружують ситуацію

Військові навчання під керівництвом РФ біля Польщі загострюють напругу на кордоні – Bloomberg

© Белта Польща планує посилити свою прикордонну армію.

Очолювані Росією збройні сили проводять спільні навчання в Білорусі недалеко від кордону з Польщею, через кілька тижнів після того, як президент Владімір Путін попередив Варшаву, що він розглядатиме будь-яку «агресію» щодо Мінська як напад на його власну країну, пише Bloomberg.

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), що складається з шести колишніх радянських держав, планує проводити навчання з 1 по 6 вересня, у них візьмуть участь близько 2500 військовослужбовців.

Серед завдань навчань – відпрацювання застосування безпілотників та протидії їм, а також заходів реагування на хімічне та радіоактивне забруднення.

Цього тижня Росія зіткнулася з атаками дронів у багатьох регіонах країни, що стало одним із наймасштабніших ударів у відповідь на вторгнення Кремля в Україну. У травні Путін вимагав посилити протиповітряну оборону проти нападів безпілотників, в яких Росія звинувачує Україну, а та зазвичай не коментує атаки.

Навчання в Білорусі допомагають Москві створити імідж регіональної підтримки, незважаючи на широкий міжнародний осуд вторгнення в Україну, найбільшого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни.

Поряд із Росією та Білоруссю членами ОДКБ є Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Вірменія. При цьому Казахстан минулого року розкритикував дії Росії з анексії окупованих територій на сході та півдні України. Вірменія не бере участі в навчаннях цього місяця після того, як раніше була обурена відсутністю підтримки Росії в її конфлікті з Азербайджаном через Нагірний Карабах.

Тим часом на території Білорусі перебувають бойовики “Вагнер”: на тлі побоювань того, що вони можуть перетнути кордон, польські офіційні особи попереджають про “нову фазу гібридної війни”.

Уряд Польщі заявив у липні, що планує збільшити свою військову присутність поблизу кордону з Білоруссю, а також збудувати там нову оборону. При цьому майбутнє найманців виявилось під питанням після того, як засновник ПВК Євгєній Прігожин загинув в авіакатастрофі.

Раніше цього літа Росія розмістила в Білорусі ядерну зброю. Білорусь також дозволила Росії використати свою територію для повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *