Касетні боєприпаси для України – США можуть оголосити про їх передачу

США оголосять про відправку касетних боєприпасів для артилерії в Україну — ЗМІ

© Human Rights Watch Потенційна користь від них перевищує ризики.

США можуть прийняти рішення про постачання спірних касетних боєприпасів в Україну, вже цього тижня, повідомили американські офіційні особи CBS News у середу. 

США розглядають можливість схвалити давній запит України на касетні боєприпаси, щоб задовольнити високий попит на боєприпаси під час контрнаступу проти російських військ, який триває повільніше, ніж очікувалося. 

За словами офіційного представника США, один касетний боєприпас зазвичай викидає бомби, які можуть покрити у п’ять разів більшу територію, ніж звичайні боєприпаси.

Касетні боєприпаси складаються з десятків менших бомб, які розлітаються під час детонації, і заборонені, оскільки бомби, що не розірвалися, можуть становити небезпеку для цивільних протягом багатьох років після закінчення бойових дій.

Конвенція про касетні боєприпаси набула чинності в 2010 році і забороняє використання, виробництво та накопичення запасів касетних боєприпасів у 123 державах, які є сторонами або підписантами. Ані США, ні Росія та Україна не підписали документ. 

Закон США вимагає відмови президента від експорту касетних боєприпасів, якщо більше 1% бомб, які вони містять, не вибухають.

Для удосконалених звичайних боєприпасів подвійного призначення, або DPICM, які США мають намір надати Україні,  цей  коефіцієнт становить трохи більше 1%, що може переконати союзників у тому, що користь від їх надання переважує ризики.

«Наші військові аналітики підтвердили, що DPICM були б корисними, особливо проти окопаних російських позицій на полі бою», — заявила Лора Купер, заступниця помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії, під час виступу в Конгресі раніше цього літа. 

Як повідомляло CNN минулого тижня, адміністрація американського президента  розглядала можливість передачі Україні касетних боєприпасів. Водночас, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявляв, що рішення щодо ATACMS чи касетних боєприпасів для України ще немає. 

Росія неодноразово застосовувала касетні боєприпаси на полі бою. Лише за перші шість місяців війни в Україні збройні сили РФ використали щонайменше два нові типи касетних боєприпасів та кількасот разів застосували їх проти цивільного населення.

Related video

У 2014 році Human Rights Watch звинуватила Україну у використанні касетних боєприпасів. Тоді українська влада підтримала прозоре розслідування, адже заявляла, що не вдавалась до застосування заборонених видів боєприпасів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *