Якщо військова допомога США Україні не збільшиться – що буде на полі бою відповів ексзаступник генсека НАТО

«Це не буде кінцем» – ексзаступник генсека НАТО про відмову у додатковій допомозі США Україні

© Скріншот Youtube «Але це може стати для Росії символом того, що підтримка України з боку НАТО похитнулася», вважає Александер Вершбоу 

Заступник Генерального секретаря НАТО у 2012-2016 роках та Посол США при НАТО у 1998-2001 роках Александер Вершбоу вважає, що те, що зараз відбувається у Конгресі через вибори республіканською більшістю спікера, владнається у найближчі кілька тижнів й рішення для допомоги Україні й Ізраїлю будуть розблоковані. 

«Це етап американської політики, який не дуже надихає… Але коли йдеться про питання європейської та світової безпеки, то ми бачимо двопартійний консенсус. Є невелика частина республіканської партії, ізоляціоністів, які виступають проти. Але я є оптимістом і вважаю, що певне компромісне рішення буде прийняте щодо надання додаткової допомоги як Ізраїлю, так і Україні», – сказав Вершбоу під час дискусії на Київському безпековому форумі 23 жовтня. 

Він вважає, що президент США Джо Байден, об’єднавши пакети допомоги Україні та Ізраїлю в одному фінансовому запиті до Конгресу, «вдало використав можливість», щоб показати «наскільки схожими є ці обидва кейси». 

«Ізраїль та Україна – це обидві країни саме існування яких є під загрозою ворожих сусідів. ХАМАСу в одному випадку і путінської Росії в іншому. І інтереси США будуть під серйозною загрозою, якщо ми побачимо, що система, яку ми створили після Другої світової, змінилася на систему, в якій країни можуть завойовувати інші силою та диктувати свої правила. Отже, попри все те божевілля, яке ви бачите на телебаченні про нашу внутрішню політику, я сподіваюсь, що впродовж наступних кількох тижнів процес нормалізується і ми побачимо прийняття документів і законів, які нададуть можливість надавати додаткову допомогу Україні», – сказав Вершбоу. 

На форумі Вершбоу запитали, що станеться, якщо адміністрація США не надасть Україні додаткового озброєння, яке Atlantic Council рекомендував адміністрації Байдена надати ЗСУ для перемоги над Росією. 

«Якщо Україна не отримає додаткової [зброї], що ми пропонуємо, це буде розчаровуючим, але це не буде кінцем шляху. НАТО робить дуже багато з точки зору військової підтримки. Склянка не наполовину порожня, а наполовину повна. Але це може стати для Росії символом того, що підтримка України з боку НАТО похитнулася. І російська пропаганда цим скористається», – відповів Вершбоу. 

Нагадаємо, що у рамках презентації аналітичної записки для Адміністрації Байдена Посол США при НАТО у 2013-2017 роках генерал Дуглас Люте заявив, що США мають відкрити можливість Україні наносити удари по території Росії американською зброєю.

«Повний хаос» – так найчастіше характеризують перебіг подій навколо посади спікера Палати представників американські політики та експерти. Вже зараз очевидно, що ситуація, яка склалася, продукує певні ризики для України. Про перебіг останніх політичних подій у Вашингтоні та їх значення для нашої країни пише експосол України в США Олег Шамшур у статті «Хаос у Конгресі: чого очікувати Україні» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *