© Сили безпілотних систем Збройних сил України Щодня Україна та Росія на фронті підіймають в небо близько 10 тисяч дронів.
Професор кафедри військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні Майкл Кларк розповів, що сьогодні на полі бою в Україні найбільш поширеними є безпілотники від першої особи — FPV. Їх вартість становить 300-500 доларів, інформує The Telegraph. Завдяки цьому насиченість поля бою БпЛА є дуже високою — щодня українські військові та російські окупанти підіймають в небо близько 10 тисяч дронів.
Кларк припустив, що розробка FPV, які є доступними, назавжди змінила хід війни. Досвідчені пілоти вже сьогодні можуть наводити ці БпЛА на необхідні цілі за допомогою гарнітур і контролерів. Це “спорядження” нічим не відрізняється від пристроїв, які люди використовують для гри на приставках.
“Цілком можливо, і ми вже приступаємо до цього, що штучному інтелекту дозволять керувати дронами, і тоді у вас будуть тисячі дронів, за якими наглядатиме лише одна людина, — зробив припущення експерт. — А якщо їх буде досить багато, вони здолають будь-яку систему”.
Він продовжив, що дешеві дрони можуть завдати ураження на сотні мільйонів доларів. До того ж шанси попадання зростають, коли безпілотники застосовують проти того чи іншого об’єкта, запускаючи їх в рої.
Нагадаємо, Міноборони кодифікує та допускає до експлуатації вітчизняні дрони. Приміром, за останній місяць відомство дало “зелене світло” двом безпілотникам — стійкому до російських РЕБ “Чаклуну” та “Чорній вдові”, з якою захисники можуть працювати і вдень, і вночі.