Як підтвердити, що чоловік, син, брат загинув на війні – які документи потрібні

Воєнний стан: як підтвердити участь загиблого родича у бойових діях

© Getty Images У липні було затверджено новий порядок.

Цього місяця уряд затвердив порядок встановлення факту участі в обороні України для осіб, які не мають статусу військових. Зробити це можуть і самі особи, і їх рідні у випадку смерті таких осіб. Встановлення факту участі в обороні дозволяє отримати ветеранський статус і пов’язані з ним пільги.

Фахівці «Юридичної сотні» пояснили, як це зробити рідним загиблого. Вони нагадали, що така можливість є у членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією.

До членів сімей загиблих, відповідно до цього порядку, належать:

  • утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку із цим виплачується пенсія;
  • батьки;
  • один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
  • діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
  • діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
  • діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

В останньому випадку постанова не містить уточнень щодо повноліття чи наявності своїх сімей у дітей, які втратили обох батьків.

Як встановити факт участі в обороні родичам та близьким загиблого

Для встановлення факту безпосередньої участі в обороні особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, кожен повнолітній член сім’ї подає особисто чи надсилає поштою в Мінветеранів письмову заяву про встановлення факту безпосередньої участі за формою згідно з додатком. Рішення про встановлення факту приймається міжвідомчою комісією, яку утворює Мінветеранів.

Неповнолітні діти за письмовою згодою іншого з їхніх батьків, опікуна, піклувальника або законного представника можуть самостійно подати заяву.

До заяви треба додати документи:

  • паспорт або тимчасове посвідчення громадянина (для іноземців чи осіб без громадянства — документ, що підтверджує законне перебування в Україні, для законних представників — копії документа, що посвідчує особу заявника, а також документа, який надає повноваження  представляти особу);
  • копія свідоцтва про смерть;
  • копія свідоцтва про народження загиблого (померлого) — для батьків;
  • копія свідоцтва про шлюб — для дружини (чоловіка);
  • копія свідоцтва про народження дитини — для дитини;
  • висновок судово-медичної експертизи, що засвідчує факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, або копії первинної медичної облікової документації;
  • довідка про безпосередню участь в обороні, видана командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) Збройних сил, Держприкордонслужби чи іншого силового формування, у взаємодії з якими особа брала участь у заходах у період воєнного стану; якщо такої довідки немає — свідчення командира підрозділу, у зоні відповідальності якого перебувала, або свідчення не менше ніж двох свідків, які разом з особою брали безпосередню участь у заходах оборони (до уваги беруться свідчення осіб, справжність підпису на яких засвідчено нотаріально або командиром військової частини та печаткою військової частини);
  • інші документи, які містять докази та підтверджують факт безпосередньої участі в заходах оборони в період воєнного стану.

Якщо немає судово-медичної експертизи, довідки про безпосередню участь та свідчень, то рішення суду, яким встановлено, що особа загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.

Якщо деякі документи містяться в інформаційно-комунікаційних системах, вони не подаються, а в заяві зазначаються відповідні відомості.

Related video

Після закінчення війни Росії в Україні в нашій країні буде близько чотирьох мільйонів ветеранів та членів їхніх сімей, яким потрібні будуть пільги. Нагадаємо, хто з членів сім’ї ветерана війни має право на пільги після його смерті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *