Геноцид в Україні – союзники підтримали позов проти Росії та юрисдикцію Міжнародного суду ООН

Німеччина та інші союзники підтримали у Міжнародному суді ООН позов України щодо геноциду

© Міжнародний кримінальний суд Країни-підписанти Конвенції ООН про геноцид уважно стежать за розглядом цієї справи у Гаазі

20 вересня більше десятка європейських держав, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням визнати його юрисдикцію у справі, порушеній за позовом України щодо зловживання Росією Конвенцією ООН про геноцид та використання її як приводу для вторгнення в Україну. Представники Росії у суді 18 вересня просили суддів відмовитися від розгляду справи через те, що не було доведено факту геноциду. 

Німеччина заявила суддям, що країни «твердо переконані», що Міжнародний суд має юрисдикцію. Представник Німеччини Вібке Руккерт заявила, що її країна дуже зацікавлена в тому, як трактується судом Конвенція про геноцид, «не в останню чергу з огляду на наше минуле», передає Reuters.

Нагадаємо, що Україна звернулася до Міжнародного суду ООН через кілька днів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Україна стверджує, що Росія зловживає Конвенцією ООН про геноцид 1948 року, прийнятою після Другої світової війни, заявляючи, що вторгнення було виправдане для припинення нібито геноциду на сході України. Слухання, що триватимуть до 27 вересня, не заглиблюватимуться в суть справи, а зосереджуватимуться саме на аргументах щодо юрисдикції.

Близько 32 держав виступають у суді на підтримку України, яка хоче, щоб суд продовжив розгляд справи по суті і визнав, що Росія повинна виплатити репарації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *