Експерти пояснили, чи захистять шини російські Ту-95 від БПЛА України – CNN

CNN: Росія обклала свої Ту-95 шинами, експерти пояснили, чи це допоможе

Експерти допускають, що в кращому випадку шини можуть захистити літаки від осколків за певних умов.

Армія Росії почала покривати деякі зі своїх літаків автомобільними шинами, що, на думку експертів, може бути імпровізованою спробою захистити їх від ударів безпілотників України. Останнім часом українські БПЛА все частіше атакують російські військові аеродроми.

На супутникових знімках з авіабази в Енгельсі, зроблені компанією Maxar, видно два стратегічні бомбардувальники Ту-95 з автомобільними шинами на верхній частині фюзеляжу.

Експерти сказали CNN, що це може бути грубою спробою не тільки додати ще один рівень захисту від українських безпілотників, але й зменшити видимість літаків, особливо вночі.

За словами Франциско Серра-Мартінса з компанії-виробника безпілотників One Way Aerospace, цей крок може мати обмежений ефект.

«Це може зменшити тепловий слід відкритих стратегічних авіаційних засобів, розміщених на перонах аеродромів, але вони все одно будуть помітні для інфрачервоних камер», – сказав він в інтерв’ю CNN.

«Хоч це має доволі безглуздий вигляд, росіяни, схоже, намагаються зробити все можливе, щоб посилити захист літаків, які в іншому випадку будуть легкою здобиччю. Чи спрацює це, залежить від того, яка боєголовка встановлена на ракеті чи безпілотнику», – сказав OSINT-дослідник Стівен Воткінс.

Він додав, що шини можуть бути використані для того, щоб осколки від вибуху над літаком не пробивали його. Військовий чиновник НАТО прокоментував CNN, що Альянс знав про ці шини.

«Ми вважаємо, що вони призначені для захисту від безпілотників. Ми не знаємо, чи матиме це якийсь ефект», – сказав співрозмовник видання.

В останні тижні Україна все сміливіше атакує стратегічні об’єкти на території Росії з повітря, незважаючи на те, що сама страждає від атак на свої міста. CNN допускає, що така українська кампанія переслідує мету послабити внутрішню підтримку війни в Росії. Минулого тижня 6 російських регіонів включно з Москвою зазнали найбільшої атаки з використанням безпілотників з моменту початку російського вторгнення в Україну. У місті Псков було пошкоджено кілька транспортних літаків.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *