Допомога Україні – Байден підписав закон на 60 млрд доларів

«Ми вистоїмо проти тирана»: Байден підписав закон щодо пакету допомоги Україніти тирана»: Байден підписав закон щодо пакету допомоги Україні” />

© EPA-EFE/JONATHAN ERNST / POOL world rights Закон передбачає надання критично важливого для ЗСУ озброєння

24 квітня президент США Джо Байден підписав закон про виділення пакету допомоги для України, який раніше ухвалив Сенат Конгресу США, завершивши багатомісячні переговори і дебати.

Загальний пакет допомоги на загальну суму 95 мільярдів доларів, включає майже 61 мільярд доларів для України, 26 мільярдів доларів для Ізраїлю і 8 мільярдів доларів для країн Індо-Тихоокеанського регіону. 

«Це хороший день для Америки, це хороший день для миру у світі. Це надзвичайно важливо. Я тільки що підписав закон який … зробить Америку безпечнішою і зробить світ більш безпечнішим. Він надасть життєво необхідну допомогу нашим партнерам для того, щоб вони змогли себе захищати… І це також інвестування в нашу власну безпеку. Якщо наші союзники будуть у більшій безпеці і стануть більш сильнішими, ми будемо сильнішими», – сказав Байден після того, як підписав закон. 

Президент США подякував всім у Конгресі – і демократам, і республіканцям – які ухвалили цей закон.  

Цитати з заяви Байдена:

  • «Його шлях до мого столу був не простим. Він мав бути ухвалений раніше, але, врешті решт, він надійшов. Тепер нам нужно швидко просунути його», – сказав Байден, зазначивши, що зробить все, щоб якомога швидше реалізувати пакет допомоги «у наступні кілька годин». 
  • «Місяцями в Конгресі блокувалася ця допомога. В цей час друзі Путіна – Іран, Північна Корея, Китай – допомагали і посилали компоненти зброї до Росії. Дякуючи тій допомозі Росія зробила все, щоб зруйнувати українські міста та села і нанести дуже багато збитків», – сказав президент США.
  • «Ми хочемо допомогти зупинити Путіна… Путін хоче перемогти волю українського народу. Він також хоче зламати волю Сполучених Штатів та НАТО, але ми вистоїмо проти тирана», – сказав Байден.

Нагадаємо, підписаний закон передбачає: 

  • майже 14 млрд дол. на купівлю американської зброї, для передачі Україні;
  • 23 млрд дол. на поповнення запасів Пентагону;
  • 7 млрд дол. на зміцнення позицій США в регіоні, щоб підвищити обороноздатність союзників;
  • майже 9 млрд доларів економічної допомоги у вигляді позики;
  • передачу на потреби України заморожених активів Росії.  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *