Депортація українських дітей – Лубінець заявив, що після видачі ордерів від МКС процес суттєво зрушив з місця

Лубінець: Після видачі ордерів на арешт Путіна і Львової-Бєлової процес повернення українських дітей кардинально зрушив з місця

© Facebook/Дмитро Лубінець Водночас він наголосив, що мають бути й інші ордери, оскільки не тільки Путін і Львова-Бєлова причетні до депортації українських дітей.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що після видачі МКС ордерів на арешт російського президента Владіміра Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової, процес повернення українських дітей “кардинально зрушив з місця”. Про це він розповів в ефірі телемарафону.

“Я можу підтвердити інформацію про те, що після видачі ордерів на арешт Путіна і Львової-Бєлової у нас насправді кардинально зрушив з місця процес повернення українських дітей”, – сказав український омбудсмен.

За його словами, мають бути й інші ордери, оскільки не тільки Путін і Львова-Бєлова причетні до депортації українських дітей.

“У цьому беруть участь тисячі представників різних гілок влади РФ. Де решта?… Якщо ви хочете допомогти повернути українських дітей – будь ласка, видавайте наступні ордери на арешт, бо насправді, як ми бачимо по результату, нам це допомагає”, – зазначив він.

Лубінець наголосив, у процесі повернення дітей у кожному випадку окремо пропрацьовується логістика.

“Інколи це займає місяці, інколи – тижні. Але ми не можемо повертати їх великою групою, бо росіяни роблять усе, щоб ми взагалі ніколи нікого не повернули”, – додав уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Нагадаємо, після 24 лютого Росія викрала тисячі українських дітей у спробах позбавити їх українських родин, ідентичності. Нідерланди передадуть Україні набори для експрес-тестів ДНК, щоб ці  діти могли бути якнайшвидше ідентифіковані та повернені до родин

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *