Демобілізацію й ротацію виключили з законопроєкту про мобілізацію – джерела в профільному комітеті

Норми щодо демобілізації та ротації виключили з мобілізаційного законопроєкту – ЗМІ

© Офіс президента України Питання демобілізації та ротації планують врегулювати окремим законопроєктом

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони, який зараз готує до другого читання законопроєкт 10449 щодо мобілізації, виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців. Питання демобілізації та ротації планують врегулювати окремим законопроєктом.

Про це повідомляють джерела «Української правди» в оборонному комітеті, які зазначили, що виключення цих норм ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Відповідний лист від головкома надійшов до міністра оборони Рустема Умєрова, стверджує УП, яка ознайомилася з його змістом. Сирський наголошує на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації.

«Пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців унормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті», – йдеться у листі Сирського.

9 квітня Кабінет Міністрів (чиєю законодавчою ініціативою є законопроєкт 10449) погодив виключення з нього норм про демобілізацію та ротацію із зазначенням, що винесе ці питання в окремому законопроєкті (але після ухвалення 10449). 

Нагадаємо, наприкінці березня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук попередив, що після того, як законопроєкт після розгляду поправок у профільному комітеті потрапить до зали парламенту, там над ним можуть працювати до кількох тижнів, якщо народні обранці все ж будуть наполягати на своїх пропозиціях.

Раніше комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкт щодо мобілізації засуджених та рекомендував парламенту ухвалити його.

Нагадаємо, переважна більшість опитаних українців вважають, що основними причинами, чому люди не хочуть мобілізуватися до лав ЗСУ є страх смерті, інвалідності, полону, невизначеності. Більшість опитаних соціологічною групою «Рейтинг» вважають, що підвищити рівень мотивації могло б поліпшення матеріального забезпечення армії (зброя, одяг, продовольство), а також мобілізація всіх соціальних груп незалежно від статусу та доходу. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *