Чому у Харківській області не було фортифікацій — Олександр Коваленко відповів критикам — новини Україна

Фортифікацій на кордоні у Харківській області немає через екстремальну відстань. Вона є досяжною навіть для російських снайперів — експерт

“Сіра зона” у Харківській області станом на 11 травня © DeepStateMAP Коваленко вважає, що росіяни зосередяться на артилерійському терорі прикордоння. 

Наступ Росії у Харківській області, який розпочався вчора, є калькою рейдів Російського добровольчого корпуса та легіону “Свободи Росії” у прикордонні регіони РФ, вважає військовий оглядач Олександр Коваленко. У повідомленні на своєму Tg-каналі він наголосив, що чисельність угруповання окупантів, яке вони зібрали для наступальних дій на цій ділянці, виключає можливість серйозного розвитку сценарію. 

У Харківській області, продовжив експерт, зосереджена група російських військ “Північ”. Вона має показово високий рівень штатної комплектації артилерією, що свідчить про наміри ворога здійснити артилерійський терор прикордоння, припускає Коваленко. Разом з цим тривають рейди росіян рівня ДРГ. 

“Те, що відбувається зараз у Харківській області, це банальна калька рейдів РДК і ЛСР на територію Росії. Ось тільки з їхнього боку це подається як наступ на Харків…, — наголосив експерт. — А в підсумку, зайшли на ті території, які були з 2022 року “сірою зоною“. 

Він також відповів тим, хто критикує військове керівництво України через відсутність фортифікацій на цій ділянці фронту, пояснюючи, що для зведення укріплень кілометр від російського кордону — це екстремальна відстань. Її може долати і покриття дивізійної гармати, і міномети калібру 82-мм, і навіть для російських снайперів з гвинтівками Друганова така дистанція є осяжною. 

Нагадаємо, 10 травня російські військові розпочали на харківському напрямку наступальні дії. Ворогові вдалося захопити кілька нічийних сіл та утворити свій плацдарм на території, яку після кампанії 2022-го не займала жодна зі сторін. Але окупанти не змогли прорвати лінії оборони захисників — ЗСУ не втратили жодного метра території, яку контролювали.

У прикордонні, куди були відправлені додаткові підрозділи захисників, розпочалася евакуація. Через постійні обстріли зі сторони ворога є загиблі та поранені. Найбільше страждає місто Вовчанськ. Експерти вважають, що завдання мінімум для ворога — відтягнути на себе підрозділи Сил оборони з інших ділянок. Як наслідок, наразі питання про звільнення окупованих територій вже знову не у пріоритеті ЗСУ. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *