Чому винищувачі F-16 зберігатимуть за кордоном — у Defense Express прокоментували цю ідею — новини Україна

Експерти позитивно оцінили ідею розмістити резервні F-16 для України на базах НАТО

© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO Але це не можна зробити з усіма винищувачами, які отримають ЗСУ. Чому? 

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш вже розповідав, що частина винищувачів F-16, які партнери виділили для України, буде зберігатися на базах на Заході. Військово-аналітичний портал Defense Express у своєму матеріалі називає таке рішення зрозумілим, зважаючи на безпекову ситуацію, адже ці повітряні судна стануть для РФ ціллю №1, як тільки з’являться в Україні. 

“Як забезпечити протиповітряну оборону для стройових літаків, стане окремим складним завданням. І особливо на цьому тлі виглядає логічним хоча би скористатись можливістю вивести умовно “резервні” літаки в зону, де росіяни не зможуть їх “дістати”, – пояснює видання.

Разом з тим там називають непрактичною ідею зберігати усі F-16 на базах НАТО. Експерти пояснюють це географічною віддаленістю аеродромів Польщі та Румунії від фронту в Україні.

Нагадаємо, генерал-лейтенант запасу Повітряних сил США Девід Дептул вважає, що з допомогою F-16 ЗСУ матимуть можливість бити по ключових цілях у РФ. Також це знизить здатність окупантів розгортати свої сили в Україні. До слова, кілька країн вже повідомили, що дозволять захисникам використовувати свої борти для ударів по території Росії. Йдеться про Нідерланди та Данію

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *