План України у війні з Росією — потрібно придивитись та взяти приклад з Черчилля

Україна прагне стати незамінною для західних країн — WSJ

© Getty Images Поки Путін намагається здобути перемогу, Україна може взяти приклад з Черчилля.

Суть ситуації в Україні полягає в тому, що українці повинні продовжувати боротися, тому що Владімір Путін не залишає їм вибору. Путін не шукає компромісів. Російський диктатор хоче не лише підняти російський прапор над країною і перерозподілити її багатства на користь своїх прихильників-олігархів. Він хоче розчавити українську національність, витіснити мову і культуру, встановити тоталітарне правління над країною і залучити Україну до свого проєкту відновлення Російської імперії, зазначає Уолтер Рассел Мід, колумніст The Wall Street Journal.

Але якщо Україна не може дозволити собі припинити війну, то який план перемоги? Минулого року українці та їхні прихильники вірили, що краща західна зброя забезпечить Україні домінування на полі бою, а західні економічні санкції призведуть економіку Росії до краху.

Цей план провалився, вважає колумніст. Контрнаступ призвів до втрат з українського боку, не компенсувавши втрат Москви, а російська економіка поки що пережила західні санкції. Україна опинилася у пастці війни на виснаження.

Отже, яким є план Б для України? Він не відрізняється від плану Б Вінстона Черчилля після нищівних перемог Німеччини у бліцкригу в 1940 році. Британія, як зазначав Черчилль, буде боротися з усіма силами, поки “в Божий час Новий Світ, з усією своєю силою і могутністю, не прийде на допомогу і визволення Старого Світу”.

“Черчилль не очікував американського порятунку з жалю чи з принципу. Він мав що запропонувати й мав чим погрожувати”, — пише Мід.

Черчилль наголошував, що навіть якщо якийсь інший британський прем’єр-міністр міг би подумати про передачу британського флоту нацистській Німеччині, сам Черчилль цього не зробив би. І про це він нагадав Франкліну Рузвельту, тодішньому президенту США. Черчилль знав, що Рузвельт не може цього допустити, і небезпідставно вважав, що зростаюча зарозумілість і агресія держав Осі врешті-решт змусить Америку взяти повноцінну участь у війні.

Схоже, що Володимир Зеленський розробляє подібний план. Україна прагне стати незамінною для Заходу і США не лише як географічний бар’єр на шляху російської експансії, а й як країна, що має можливості, які роблять її цінною, зазначає колумніст.

“Я відвідав майстерні, де Україна розробляє найсучасніші бойові технології. Українські спецпризначенці беруть участь у місіях проти російських та підтримуваних Росією сил у Сирії та Африці. Кібернетичні можливості України є значними й постійно зростають. Мало яка країна може зрівнятися зі здатністю України аналізувати Росію і розвивати розвідувальну мережу всередині неї”, — повідомляє Мід.

Україна робить ставку на те, що в міру зростання цих можливостей і поглиблення протистояння між віссю ревізіоністів Китай-Росія-Іран-Північна Корея і Заходом відбудуться дві речі: здатність України протистояти Росії зростатиме, а союзники України робитимуть все можливе, щоб цей цінний актив не потрапив до рук Путіна.

Черчилль і Рузвельт також використовували розумне фінансування, щоб допомога надходила до Британії досить швидко, щоб змінити ситуацію на краще. Україна може зробити щось подібне.

Наприклад, вона може випустити облігації, підкріплені вартістю майбутніх нафтових і газових ресурсів Чорного моря. Країни (в тому числі, можливо, США за президента Трампа) будуть більш охоче надавати фінансування, якщо вони бачитимуть певну цінність у цьому. Крім того, оскільки ці облігації нічого не варті, якщо Україна не виграє війну і не зможе експлуатувати ресурси Чорного моря, в деяких країнах з’явиться сильніший політичний електорат, який підтримуватиме перемогу України.

Раніше ми повідомляли, що Україна здобула значну тактичну перевагу у війні з Росією, адже вона тепер може атакувати цілі всередині Росії. Територія, на яку США дозволили завдавати ударів, обмежена, але це значно зменшило наземний захист Росії — до 16%.

 

 

 

 

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *