Чехія забезпечить півтора мільйона снарядів для України – заява Фіали у США

За «чеським планом» Україна може отримати 1,5 мільйона артилерійських снарядів – Фіала

© EPA-EFE/BONNIE CASH / POOL Прем’єр Чехії заявив, що ініціатива вже отримала 500 тисяч снарядів і очікує ще мільйон протягом року 

Чеська ініціатива із закупівлі боєприпасів для України може забезпечити поставку в цілому 1,5 мільйона артилерійських снарядів протягом року. Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала під час візиту до США, де він зустрівся з президентом Джо Байденом. 

Згідно з планом, в якому Чехія виступає посередником у закупівлі снарядів за межами Європейського Союзу, вже отримано 500 тисяч снарядів. До ініціативи приєдналися близько двадцяти країн, включаючи Німеччину, Нідерланди, Канаду і Польщу, повідомляє Bloomberg з посиланням на слова Фіали.

«Ми віримо, що буде більше поставок. Немає жодних причин, чому ми не можемо поставити ще один мільйон протягом наступних 12 місяців», – сказав Фіала, виступаючи в Інституті Гудзону у Вашингтоні. 

Нагадаємо, що у лютому президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна знайшла поза межами Євросоюзу 500 тисяч боєприпасів 155-го калібру (НАТОвського) і 300 тисяч боєприпасів 122-го калібру («радянського») які можуть бути доставлені в Україну за кілька тижнів за умови фінансування. 

У березні Павел заявив, що фінансування для закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України забезпечено союзниками. Він оголосив, що постачання українським військовим 800 тисяч снарядів розпочнеться протягом кількох тижнів, якщо «не виникне принципових проблем».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *