Азійські тигри повинні зайняти більш рішучу позицію щодо допомоги Україні – опитування

Допомога, яку Китай та КНДР надають РФ, зміцнюватимуть думку громадян держав регіону щодо підтримки України

© Getty Images Аналітик пояснює, чому громадяни Південної Кореї, Японії, Сінгапуру та Індії вважають, що уряди їхніх країн мають збільшити допомогу Україні.

В Японії, Південній Кореї, Сінгапурі та Індії спостерігається широке громадське схвалення і навіть тиск на уряди своїх держав щодо підтримки України у боротьбі з РФ, розповідає  політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва  Петро Бурковський у статті “Чому більшість людства стоїть на боці України”.

На думку аналітика, повномасштабне вторгнення РФ в Україну могли викликати у жителів Південної, Південно-Східної Азії та Далекого Сходу тривожні роздуми про можливі наслідки “завтрашньої” агресії з боку КНДР та Китаю.

ZN.UA

“Атака сусідів, здатних використати ядерну зброю як засіб погрози та закріплення територіальних завоювань, застосувати сотні балістичних і крилатих ракет для знищення міст-мільйонників, цілком могли переконати жителів Токіо та Сеула в необхідності зробити все, щоб не допустити такого розвитку подій. Допомога Україні та переконлива перемога Києва у війні може стати холодним душем для Бейцзина та Пхеньяна”, – наголосив Бурковський.

За його словами,  нові факти прямої чи прихованої військової допомоги, яку Китай і КНДР надають Росії, зміцнюватимуть громадську думку в Індії, Сінгапурі, Японії, Південній Кореї, що їхні уряди повинні займати більш рішучу позицію щодо допомоги нашій країні.

Бурковський звертає увагу, що результати опитування у Гонконгу стали певною мірою несподіваними та обнадійливими (64% згодні підтримувати Україну, 36% – протилежної думки).

“Виходить, що, попри репресії та терор Комуністичної партії Китаю, у місті все ще є простір для вільнодумства й засудження будь-яких планів і проявів агресивної війни із сусідами”, – підкреслює аналітик.

Автор переконаний, дані опитування в Індонезії є прикладом того, як важливо Україні розуміти межі своїх можливостей і використовувати  сильні сторони, щоб завоювати довіру (54% опитаних згодні підтримувати Україну проти 46%).

“До війни Індонезія була великим експортером української сільськогосподарської продукції. Економічні інтереси, а також віра в мультилатералізм і примат міжнародного права посприяли тому, що індонезійська влада зайняла збалансовану позицію, незважаючи на сильний російський і китайський вплив на країну”, – зазначає аналітик.

Бурковський заявляє, що, якщо в майбутньому спостерігатиметься подальше зближення Росії та Китаю, а також зростатиме агресивність Пекіна в регіоні, Україна може зберегти позиції в Індонезії завдяки  активній роботі з мусульманськими духовними лідерами країни та економічній співпраці.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *