Авдіївський напрямок – росіяни тиснуть там, де вдається просуватися швидше

Чому росіяни тиснуть під Авдіївкою замість атакувати значно важливіший Часів Яр, і до чого тут Америка – ISW

© Міноборони Росії / Telegram Одна лиш звістка про американську допомога змусила росіян наступати не там, де треба, а там, де виходить.

Росіяни можуть зосередити свій наступ в районі Авдіївки, оскільки тут можна отримати більш швидкі тактичні успіхи, незважаючи на невисоку стратегічну цінність цих досягнень. Такий прогноз Американський Інститут вивчення війни ISW дає у черговому своєму звіті, виходячи з того, що російські війська намагаються захопити якомога більше території до того, як надійде військова допомога від США, що значно покращить обороноздатність України вже найближчими тижнями.

Дослідники вважають, що значно важливішим для росіян є Часів Яр, який відкриває їм реальні перспективи для стратегічних здобутків.

Російські війська в районі Авдіївки залишаються приблизно за 30 кілометрів від їхньої стратегічної цілі Покровська та приблизно за 17 кілометрів від відносно великих сіл на схід від Покровська – пояснює ISW. Тож навіть якщо ЗСУ відійдуть далі на захід, агресори навряд чи отримають щось стратегічно важливе найближчим часом.

Інша річ – Часів Яр, чиє захоплення відкриває росіянам шлях до міст, які утворюють потужний український оборонний пояс у Донецькій області. Але це ключове місто навряд чи вдасться захопити швидко – тобто, швидше ніж ЗСУ отримають американську зброю.

Раніше повідомлялося, що на авдіївському напрямку росіяни захопили Новобахмутівку та просунулися в центр села Соловйове, чим і стабілізували свій невеликий виступ в районі Очеретиного.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *