рф використовує технології для стеження за своїми громадянами у месенджерах – NYT

рф використовує технології для стеження за своїми громадянами у месенджерах - NYT

КИЇВ. 4 липня. УНН. Влада росії запросила створення та введення в експлуатації програми для стеження за користувачами месенджерів Telegram, WhatsApp та Signal. Ймовірно, їх використовують фсб та поліція. Про це пише The New York Times з посиланням на понад сорок документальних доказів, передає УНН.

Деталі 

Основну частину ринку технологій для моніторингу телекомунікацій контролює компанія «Цитадель», одним із власників якої  до 2022 року  був російській мільярдер алішеру усманову.

Серед дочірніх компаній «Цитаделі» – «МФИ Софт», що розробила інструмент NetBeholder. Програма визначає, хто з ким, коли і де розмовляє в месенджерах, а також чи додається файл. Проте, як зазначає NYT, до змісту листування інструмент доступу не має. 

Ба більше, NetBeholder може визначати розташування двох телефонів протягом дня та визначати, чи вони були поруч. Програма, використовуючи дані про абонентів телекомунікаційних мереж, визначає з якої країни чи регіону росія користувач. 

Раніше влада росії для отримання такої інформації мала надсилати запит до компаній-власників месенджерів, а ті вирішували чи надавати її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На рф почали видавати дипломи про середню освіту разом з повістками

NYT зазначає, що «Цитадель» не відповіла запит про коментар. Водночас, представник усманова заявив, що той «вже кілька років не бере участі в ухваленні управлінських рішень компанії».

 Telegram і Signal зазначають, що замаскувати трафік не можна, але можна використовувати вбудовані функції месенджерів, щоб відстежити його було складніше. WhatsApp заявили, що інструменти стеження є «загрозою приватному життю» і що компанія продовжуватиме захищати особистий простір користувачів. 

NYT повідомляє, що деякі російські розробки вже намагалися продати до країн Східної Європи, Центральної Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *