Недалеко від Землі виявили “потенційно небезпечний” 180-метровий астероїд

Недалеко від Землі виявили "потенційно небезпечний" 180-метровий астероїд

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Астрономи виявили масивний астероїд розміром з хмарочос, що ховається на видноті поблизу Землі. Його змогли виявити завдяки новому алгоритму, розробленому спеціально для великих астероїдів. Про це повідомляє Live Science, пише УНН.

Деталі

Астероїд шириною 180 метрів, якого офіційно назвали 2022 SF289, має значні розміри і обертається досить близько до Землі, щоб вважатися потенційно небезпечним астероїдом (PHA) – одним з приблизно 2300 подібних об’єктів, які можуть спричинити масштабні руйнування на Землі, якщо відбудеться пряме зіткнення. На щастя, ризик зіткнення з цим каменем у найближчому майбутньому відсутній, кажуть науковці.

За даними NASA, астероїд наблизився близько до Землі у вересні 2022 року, коли пролетів на відстані близько 7,2 мільйона кілометрів від нашої планети. Проте астрономи з усього світу не змогли виявити астероїд на даних телескопів ні до, ні під час, ні після зближення, оскільки він був затьмарений світлом Чумацького шляху.

Тепер дослідники нарешті виявили існування космічного каменя, тестуючи новий алгоритм, спеціально розроблений для виявлення великих астероїдів за невеликими фрагментами даних. Виявлення PHA, який традиційними методами неможливо помітити, є величезним досягненням для алгоритму, який невдовзі буде використаний для аналізу даних, зібраних Обсерваторією Віри Рубін, надсучасним телескопом в чилійських горах, який має розпочати полювання на астероїди на початку 2025 року.

«Це лише невелика дещиця того, що чекає на обсерваторію Рубін менш ніж через два роки, коли (алгоритм – ред.) HelioLinc3D буде відкривати подібні об’єкти щоночі», – сказав розробник алгоритму, директор Інституту інтенсивних досліджень в галузі астрофізики і космології при Вашингтонському університеті Маріо Юріч.

Доповнення

Для того, щоб виявити перший астероїд, учені випробували алгоритм на архівних даних системи останнього оповіщення про зіткнення астероїдів з Землею (ATLAS) на Гаваях, яка щоночі робить щонайменше чотири знімки однієї і тієї ж ділянки неба. Пошук виявив те, що ATLAS пропустила: великий астероїд, видимий на трьох окремих знімках неба, зроблених 19 вересня 2022 року і трьома наступними ночами.

ATLAS вимагає, щоб об’єкт з’явився на чотирьох окремих знімках, зроблених протягом однієї ночі, перш ніж його можна буде вважати астероїдом. Оскільки 2022 SF289 не відповідав цьому критерію, учені не відразу зрозуміли, що він знаходиться дуже близько до Землі.

Новий алгоритм HelioLinc3D призначений для виявлення астероїдів на основі значно меншої кількості даних. За словами дослідників, обсерваторія Рубін, для якої був розроблений алгоритм, сканує небо лише двічі на ніч, хоча і з набагато більшою деталізацією, ніж більшість сучасних обсерваторій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA встановила контакт з «Вояджером-2» після втрати зв’язку

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *