НАЗК почало тестувати портал для викривачів корупції

НАЗК почало тестувати портал для викривачів корупції

КИЇВ. 8 липня. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало тестування Єдиного порталу повідомлень викривачів. Сайт допомагатиме повідомляти громадянам про факти корупції. Про це повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков, пише УНН.

Деталі

Портал розробили за підтримки USAID «ВзаємоДія (SACCI)».

У тестуванні вже задіяні 10 перших органів влади. Загалом до порталу буде підключено близько 90 тис. органів влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

Цитата

«Запуск порталу повідомлень викривачів заплановано на найближчі декілька місяців. Він допоможе повідомляти громадянам про факти корупції, в тому числі анонімно. Крім того, надзвичайно важливо забезпечити отримання повідомлень про інформацію, яка містить обмежений доступ, від Служби безпеки України, військових формувань тощо. Без цих інструментів, які передбачені в заходах Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр., ми не отримаємо доброчесні на 100% сили безпеки та оборони», – зазначив Голова НАЗК.

Доповнення

Також заплановано посилити захист військовослужбовців-викривачів, забезпечити на належному рівні їхній правовий захист і надання належної психологічної допомоги.

Важливо постійно проводити просвітницькі заходи і для суспільства, що допоможе сформувати повагу до викривачів корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК склало протокол щодо нардепа Суркіса: до чого тут “Динамо” і права на телетрансляції

За словами Голови НАЗК, практика країн ЄС і ОЕСР довела, що саме робота з викривачами та викривання корупції є основою для побудови безпечних і заможних суспільств.

Цитата

«Викривачі корупції надзвичайно важливі, тому що, на відміну від органів правопорядку, можуть мати безпосередній доступ до інформації. Це допоможе побудувати в Україні культуру відповідальних громадян, якими є викривачі. Під час війни культура викривання та захист викривачів набуває особливого значення. Адже Україна веде боротьбу за справедливість, а отже і проти корупції та порушень прав громадян. Саме НАЗК має захистити права викривачів», – додав Олександр Новіков.

Контекст

У 2022 році НАЗК було учасником у 69 судових справах, що стосуються викривачів. Протягом року суди ухвалили 14 рішень на користь викривачів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *