Вибух “шахедів” у Румунії. Міноборони країни видало суперечливі пресрелізи щодо ситуації

Вибух

Скриншот з вибуху “шахеда” за Дунаєм доповнено

Румунське Міністерство оборони заявило: попри падіння і вибух щонайменше одного російського дрона-камікадзе Shahed-136 на території країни, це “не становило жодної прямої військової загрози нашій національній території або територіальним водам Румунії”. При цьому у пресрелізі для румунської аудиторії там заявили, що нічого на їхній території не падало.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Військові дрони Shahed-136/”Герань-2″ долетіли вночі 4 вересня з Кубані до дельти Дунаю: російські терористи здійснили чергову атаку на українські портові міста Ізмаїл, Рені та інші населені пункти.

В українському МЗС з посиланням на прикордонників заявили, що деякі дрони “впали та здетонували на території Румунії”. ДПСУ підтвердила це для LIGA.net.

Румунське відомство традиційно написало, що “рішуче засуджує” напади окупантів на українські об’єкти та елементи цивільної інфраструктури, і вважає це “невиправданим і таким, що порушує всі міжнародні гуманітарні правила”.

Там додали, що “в режимі реального часу відслідковували” атаку росіян на український порт у Рені.

“Атаки безпілотників, проведені Російською Федерацією, не становили будь-якої прямої військової загрози нашій національній території або територіальним водам Румунії”, – наголосили в Румунії.

Натисніть на знімок вище, щоб збільшити його

ДОПОВНЕНО. Румунський варіант пресрелізу починається зі слів, що Міноборони Румунії “категорично спростовує інформацію в публічному просторі про так звану ситуацію, що сталася в ніч із 3 на 4 вересня, коли російські безпілотники нібито впали на національну територію Румунії”.

В англійському варіанті тверджень про те, що нічого не вибухало на території Румунії, немає:

У румунському варіанті МО “категорично спростовує”, що щось падало на їхній території:

  • Після виходу РФ із зернової угоди в середині липня 2023 року російська армія розбиває ракетами та дронами порти та зерносховища на Одещині.
  • Після того як Україна почала вивозити більше зерна через дунайські порти до Румунії, Ізмаїл та Рені – часті мішені для окупантів.
  • 2 вересня глави МЗС Туреччини та країни-терориста Росії заявили, що ООН та Анкара готують якісь нові “пропозиції” (куди окупанти хочуть включити виведення з-під санкцій одного з банків та компаній-виробників добрив РФ) для відновлення угоди щодо вивезення зерна з України.
  • За прогнозами, попри все, Україна збере 2023-го більше зерна, ніж торік.
  • Українська розвідка шукає в Росії місця виробництва дронів для “кінетичного впливу” на них.

Читайте також: Китай постачає Росії до 70% вузлів для військових безпілотників: оцінки експертів

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *