“Сьогодні Україна, завтра будь-хто із нас”: президент Чилі захистив Україну на саміті EU-CELAC

Габріель Боріч (Фото – скриншот із відео)

Президент Чилі Габріель Боріч назвав вторгнення Росії в Україну “неприйнятною агресивною імперіалістичною війною, яка порушує міжнародне право”, і наполягав на включенні фрази “війна проти України” до Спільної декларації саміту країн Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) та Євросоюзу. Про це повідомляє The Brazilian Report.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

“Сьогодні це Україна, а завтра це може бути будь-хто з нас. Те, що відбувається в Україні, – це неприйнятна імперіалістична агресивна війна, яка порушує міжнародне право”, – заявив Боріч.

Президент Чилі також категорично відкинув кремлівські пропагандистські наративи, що пропонувалися для включення до декларації саміту, про “відповідальність обох сторін”.

Остаточний текст декларації включає формулювання про “глибоке занепокоєння у зв’язку з війною проти України, яка продовжує завдавати величезних людських страждань і посилює наявні слабкі місця у світовій економіці, стримуючи її зростання, посилюючи інфляцію, порушуючи ланцюжки постачань, знижуючи енергетичну та продовольчу безпеку та посилюючи ризики фінансової нестабільності”.

Остаточний текст декларації відмовилася підписувати Нікарагуа (єдина з 60 країн-учасниць), як вона заявила, через “незгоду з параграфом, який говорить про війну”. Куба та Венесуела, у яких теж були подібні заперечення, документ підписали.

Саміт CELAC та Євросоюзу проходив у Брюсселі 17-18 липня.

  • Боріч був обраний президентом Чилі у грудні 2021 року, він колишній лідер студентських протестів та наймолодший президент в історії країни.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *