Польща перекидає війська на кордон із Білоруссю

Польща перекидає війська на кордон із Білоруссю - Фото

Маріуш Блащак (Фото – Ministerstwo Obrony Narodowej)

Після аналізу нових загроз через перекидання до Білорусі підрозділів найманців терористичного угруповання Вагнера Міністерство оборони Польщі ухвалило рішення перекинути військові формування із заходу країни на кордон із Білоруссю. Про це повідомляє PAP.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Міністр оборони та голова національного комітету безпеки та оборони Маріуш Блащак прийняв рішення про перекидання формувань армії Польщі із західних воєводств країни на кордон із Білоруссю. Про це повідомив агентству секретар комітету Збігнєв Гофман.

“Комітет проаналізував можливі загрози, такі як передислокація частин угруповання Вагнера. За підсумками аналізу міністр національної оборони та голова комітету Маріуш Блащак прийняв рішення про перекидання наших військових формувань із заходу на схід Польщі”, – сказав Гофман.

За його словами, завданням цих підрозділів будуть “навчання, а також стримування потенційного агресора”.

За даними НАТО, спецпідрозділи армії Білорусі проведуть навчання разом із найманцями угруповання Вагнера в районі Бреста, куди має бути перекинуто понад 10 000 вагнерівців. Польща вважає, що це провокація і вже посилила заходи безпеки на кордоні з Білоруссю.

Раніше в ГУР заявили, що частина вагнерівців у Білорусі, можливо, намагатиметься “нервувати” Польщу та інші країни НАТО та Євросоюзу.

  • 15 липня прикордонники підтвердили, що бойовики Групи Вагнера прибули до Білорусі. Поки що найманці перебувають у таборах за сотні кілометрів від кордону з Україною. Вони навчатимуть білоруських спецпризначенців.
  • 20 червня прем’єр Польщі Матеуш Моравецький на зустрічі в Катовіце з прем’єром Чехії Петром Фіалою заявив, що перекидання угруповання Вагнера до Білорусі “створює загрозу як для Польщі, так і для всього східного крила НАТО”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *