Макрон: За підсумками саміту G20 Росія в ізоляції, фінальна заява – не її перемога

Макрон: За підсумками саміту G20 Росія в ізоляції, фінальна заява – не її перемога - Фото

Емманюель Макрон (Фото – EPA)

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що підсумкова заява лідерів G20 не стала “дипломатичною перемогою” для Росії. Про це він заявив на пресконференції після церемонії закриття саміту, повідомляє Reuters.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Макрон сказав, що спільна декларація лідерів G20 не стала “дипломатичною перемогою” Росії, яка після саміту залишилася ізольованою.

За його словами, темою саміту G20 було вирішення міжнародних економічних питань, і він не обов’язково є тим місцем, де можна очікувати на “дипломатичний прогрес” щодо вторгнення Росії в Україну.

“Декларація G20 ще раз підтверджує ізоляцію Росії. Сьогодні переважна більшість членів G20 засуджують війну в Україні та її наслідки”, – сказав Макрон.

9 вересня МЗС України заявило, що в частині комюніке G20 з агресії РФ проти України організації “нічим пишатися”. На думку дипломатів, наприклад, замість словосполучення “війна в Україні” має використовуватись “війна проти України”.

  • 9 вересня члени G20 ухвалили спільну декларацію за підсумками саміту в Індії: у ній є заклик до дотримання принципів міжнародного права, зокрема територіальної цілісності та суверенітету країн, також наголошується на неприпустимості використання ядерної зброї.
  • У попередній декларації G20 в Індонезії в листопаді 2022-го йшлося про агресію Російської Федерації проти України.

Читайте також: Ердоган просить G20 піти на поступки Росії для відновлення зернової угоди – Bloomberg

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *