Колишній гендиректор Google передумав купувати яхту, кинуту російським олігархом на Карибах

, кинуту російським олігархом на Карибах – Фото” alt=”Колишній гендиректор Google передумав купувати яхту, кинуту російським олігархом на Карибах – Фото” />

Фото: fraseryachts.com

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт передумав купувати яхту Alfa Nero, яку кинув на Карибах російський олігарх Андрій Гур’єв, потрапивши під санкції через вторгнення Росії в Україну. Про це пише Bloomberg з посиланням на посла Антигуа і Барбуди в США Рональда Сандерса.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

“Шмідт через юридичні розбіжності вирішив, що ми не зможемо надати йому чіткого права власності на корабель”, – пояснив дипломат. Він додав, що судно – власність уряду Антигуа та Барбуди.

Юридичні розбіжності, про які йдеться, стосуються оскарження угоди з боку дочки Гур’єва.

У червні Шмідт купив яхту Alfa Nero на аукціоні за $67,6 млн.

З лютого 2022 року вона стояла в одному з портів Антигуа та Барбуди. Місцева влада заявила, що судно було покинуте. В останній момент перед аукціоном із продажу судна дочка Гур’єва заявила, що яхта належить їй.

80-метрова яхта, яку кинув російський олігарх, побудована у 2007 році. На судні облаштовано шість кают для розміщення 12 гостей та 14 кают для 28 членів екіпажу. Яхту побудувала корабельня Oceanco Yachts.

62-річний Андрій Гур’єв з 2013 до 2022 року обіймав посаду директора російського виробника добрив ФосАгро. Він придбав яхту у 2014 році за $120 млн.

Шмідт обіймав посаду генерального директора Google з 2001 до 2011 року, у період становлення компанії. Пізніше він став головою ради директорів Google, а в 2015 році — нової материнської компанії Alphabet. У 2018 році пішов з посади. Bloomberg оцінює його статки майже у $25 млрд.

  • Минулого року у Європі вперше пустили з молотка арештовану супер’яхту російського олігарха. Нею стало судно Axioma російського олігарха Дмитра Пумпянського, його продали на аукціоні за $37,5 млн.
  • Яхту Пумпянського продали не в інтересах України, а в межах позову про стягнення боргу: компанія-власниця заборгувала банку JPMorgan 20,5 млн євро.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *