Китай оголосив Сирію “стратегічним партнером” і пропонує допомогу диктатору Асаду

Китай оголосив Сирію

Башар Асад (Фото – EPA)

Китай готовий підвищити рівень відносин із Сирією до “стратегічного партнерства” та допомогти режиму Башара Асада ” протистояти внутрішнім заворушенням” та ” іноземному втручанню”. Про це повідомляє Reuters.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся з диктатором Сирії Асадом і запропонував йому допомогу у відновленні зруйнованої економіки та протистоянні внутрішнім заворушенням. Заявлено також про намір підвищити рівень зв’язків між країнами до “стратегічного партнерства”.

“Китай підтримує протидію Сирії іноземному втручанню, односторонньому залякуванню і готовий продовжувати працювати з Сирією на користь дружньої співпраці та захисту міжнародної справедливості”, – сказав лідер Китаю.

Рівень “стратегічного партнерства” у дипломатії Китаю передбачає тісну координацію з регіональних та міжнародних справ, зокрема у військовій сфері. З режимом російського диктатора Володимира Путіна (який також підтримує режим Асада) у Китаю зафіксовано рівень відносин на рівень вище – “всеосяжне стратегічне партнерство”.

Сирія з 2011 року залишається під жорсткими санкціями Заходу за численні порушення прав людини та застосування урядовими силами хімічної зброї під час громадянської війни. Значна частина Сирії фактично контролюється Іраном, який є одним із важливих партнерів Китаю й також перебуває під західними санкціями.

  • 30 червня 2022 року Україна офіційно розірвала дипломатичні відносини з Сирією у відповідь на визнання “незалежності” тимчасово окупованих Росією територій України.

Читайте також: Amnesty International: Росія та Сирія навмисне атакували лікарні зі списку ООН

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *