У центрі Києва демонтували пам’ятник Миколі Щорсу (ФОТ…

У Києві демонтують пам'ятник Миколі Щорсу. Фото: КМДА

У Києві демонтують пам'ятник Миколі Щорсу. Фото: КМДА

Уранці суботи, 9 грудня, у центрі столиці розпочали демонтувати пам’ятник одному з військових ватажків більшовиків Миколі Щорсу.

бизнес фестиваль

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній 13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь

Про це повідомили у Київській міській держадміністрації (КМДА).

“Столичні комунальні служби розпочинають демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу”, – йдеться у повідомленні.

Фото 2 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

В КМДА нагадали, що з монумента радянському діячу, що розташований у центрі Києва, перед цим було знято охоронний статус.

Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua

“Для демонтажу складної конструкції можливе тимчасове часткове перекриття руху бульваром Тараса Шевченка”, – підкреслили в КМДА.

Фото 3 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Там додали, що надалі монумент зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Фото 4 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Фото 5 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Фото 6 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Фото 7 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Фото 8 — Декомунізація: у центрі Києва демонтували пам'ятник Миколі Щорсу (ФОТО)

Зауважимо, пам’ятник Миколі Щорсу розташований на одній із головних вулиць Києва, бульварі Шевченка, на перетині з вулицею Петлюри. Владу закликали знести його вже кілька років.  Микола Щорс воював з військами УНР в 1917–1921 роках. Також він був військовим комендантом Києва у лютому 1918 року.

Пам’ятник було відкрито 30 квітня 1954 року – до 300-річчя “так званого возз’єднання України та Росії”.

Цікаво, що натурником для образу Щорса у процесі створення пам’ятника працював майбутній перший президент України Леонід Кравчук (тоді він був студентом).

10 листопада уряд України ухвалив рішення виключити з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятники російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому лідеру Миколі Щорсу та іншим радянським діячам.

Демонтаж пам’ятників у Києві

У середу, 15 листопада, у сквері на Берестейському проспекті у Києві знесли пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну.

Монумент у колишньому парку імені самого Пушкіна, який в липні перейменували на парк Івана Багряного, знесли після того, як петиція з відповідною вимогою набрала необхідну кількість голосів.

Інший з пам’ятників Пушкіну в Києві – на території гімназії №153 – було демонтовано ще 1 вересня 2022 року, а ще один – розташований перед будівлею Національного транспортного університету – невідомі скинули 11 жовтня. 

Також у  Києві на монумент “Батьківщина-мати” встановили тризуб і демонтували радянські елементи з обеліска “Місто-герой Київ”.

Раніше у Маріїнському парку в Києві демонтували пам’ятник радянському воєначальнику, якому присвоїли звання “Героя СРСР”, Миколаю Ватутіну. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *