У разі аварії на ЗАЕС мешканці потенційної зони ураження мають бути готовими до евакуації – МОЗ

У разі аварії на ЗАЕС мешканці потенційної зони ураження мають бути готовими до евакуації - МОЗ

КИЇВ. 4 липня. УНН. У разі вибуху на Запорізькій атомній електростанції мешканці, які проживають в потенційній зоні радіаційної аварії, повинні бути готовими до можливої евакуації, передає УНН із посиланням на МОЗ.

Цитата

“Якщо органи влади офіційно оголосили про радіаційну аварію, важливо дотримуватися певних заходів безпеки. Залишайтесь у приміщенні або якомога швидше проникніть до безпечного закритого приміщення. Будьте уважними до подальших повідомлень та вказівок від влади”, – повідомили у МОЗ.

Деталі

Як запасний варіант, зазначають у відомстві, готуйте необхідні речі для евакуації, якщо вам буде рекомендовано покинути зону:

Зберіть документи та їхні копії, включаючи особисті документи, медичну інформацію, правовстановлюючі документи та контакти надійних осіб для зв’язку в екстрених випадках.

Заберіть маску або респіратор для захисту дихальних шляхів.

Візьміть з собою аптечку з ліками на тиждень, особливо якщо у вас є хронічні захворювання.

Не забудьте про вологі серветки, змінний одяг і взуття.

Підготуйте мінімальний запас питної води та їжі.

Надійно упакуйте валізу або наплічник за допомогою харчової плівки або скотчу, щоб спростити їхню дезактивацію на санітарних постах.

Якщо ви перебуваєте у зоні радіаційної аварії, вийдіть з будівлі лише після отримання відповідних вказівок від влади. Органи місцевої влади нададуть інформацію про пункти евакуації та найбезпечніші маршрути пересування, якщо ви вирішите виїхати своїм автомобілем.

Доповнення

Збройні Сили України офіційно повідомляють про можливу підготовку, найближчим часом, провокації на території Запорізької атомної електростанції, окупованої російськими терористами з 4 березня 2022 року. Як повідомили у Генштабі, за оперативною інформацією, сьогодні, на зовнішній крівлі третього та четвертого енергоблоків ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої. Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *