Голова Укренерго: регулювання на ринку електроенергії потрібно “дещо поправити”

Голова Укренерго: регулювання на ринку електроенергії потрібно "дещо поправити"

КИЇВ. 30 серпня. УНН. Для того, щоб імпорт електроенергії надходив в Україну в необхідній кількості за необхідності взимку, потрібні рішення НКРЕКП. Про це в ефірі телемарафону сказав голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, пише УНН.

Цитата

«Потрібно дещо поправити регулювання на ринку електроенергії. Тому що нездорова ситуація, коли «Укренерго» залучає аварійну допомогу в сусідів, яка дорожча, а комерційний імпорт, який дешевший, не може зайти в систему через цінові обмеження на українському ринку», – зазначив Кудрицький.

Деталі

З його слів, імпорт електроенергії цієї зими для України може бути важливим для допомоги балансувати енергосистему у випадку дефіциту потужності. Нині в України є технічна можливість імпортувати 1,2 ГВт електроенергії, це більше потужності 1 атомного блоку. Приблизно стільки потрібно буде взимку під час сильних морозів, вказали в Укренерго.

При цьому нарощення обсягів генерації – це головна задача для українських енергетиків сьогодні. Теплові і гідроелектростанції активно відновлюються після осінньо-зимових ракетних та дронових атак росіян. І саме від їхньої стабільної роботи залежатиме майбутній опалювальний сезон.

«Звичайно, можна покладатись на аварійну допомогу від сусідніх країн, можна розраховувати на імпорт електроенергії, але пріоритет – це мати власні електростанції в роботі. Тоді ми в більшості випадків, або в усіх випадках, зможемо покривати споживання. Звичайно, це за умови відсутності масштабних обстрілів», – розповів голова Укренерго.

Нагадаємо

Днями два дні поспіль Україна через високе споживання на тлі спеки брала рекордний обсяг електрики як аварійну допомогу з ЄС

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *