Дозволи онлайн: урядовці рекомендували спростити ліцензування аклоголя, тютюну та пального

Дозволи онлайн: урядовці рекомендували спростити ліцензування аклоголя, тютюну та пального

КИЇВ. 21 липня. УНН. Міжвідомча робоча група з дерегуляції радить спростити процедури отримання ліцензій для виробників і продавців алкоголю, тютюну та пального. Такі рекомендації ухвалили на засіданні з дерегуляції, пише УНН з посиланням на Мінекономіки.

Деталі

Зазначається, що Міжвідомча робоча група з дерегуляції порадила спростити та цифровізувати отримання ліцензій на виробництво тютюнових виробів, різних видів спирту та алкогольних напоїв, а також виробництво, оптову, роздрібну торгівлю пальним. Крім того автоматично, без розгляду податківцями, видавати ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкоголем, зберігання пального.

Коли це запроваджуватимуть, то врахують ризики нелегальної торгівлі та незаконних ліцензій, йдеться у повідомоленні Мінекономіки.

На засіданні вирішили додатково опрацювати доцільність складання актів виконаних робіт для підприємців. Йдеться саме про міжнародні контакти. Така практика, на думку експертів, притаманна лише пострадянським країнам.

Це – перше засідання Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції щодо розгляду регуляторних інструментів, якими опікується Міністерство фінансів. Частину дозволів та ліцензій опрацюють на наступній зустрічі, зазначили у відомстві.

Загалом, МРГ переглянула 45 регуляторних інструментів, що знаходяться у сфері формування політик Мінфіну, 30 з них вирішили оптимізувати.

Рекомендації щодо спрощення чи скасування ліцензій та дозволів МРГ складає, зокрема, і на запит підприємців. 

Доповнення

Усього за 5 місяців реформи дерегуляції, Уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До МРГ, створеної в січні 2023, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд пропонує ліквідувати КРАІЛ

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *