Фото: Полтавський ГЗК
Господарський суд Полтавської області у кінці лютого отримав заяву про відкриття провадження у справі щодо банкрутства Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, основного бізнес-активу олігарха Костянтина Жеваго, у зв’язку із наявною непогашеною заборгованістю.
Про це йдеться у судовому реєстрі, пише видання Forbes.
Зазначається, що заяву про банкрутство подало ТОВ “Виробничо-комерційне об’єднання Кисень”.
У звітах Ferexpo вона фігурує у переліку повʼязаних компаній. На липень 2023-го група була винна компанії $156 000.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua
Бенефіціар ТОВ “Виробничо-комерційне об’єднання Кисень” – Едуард Шелаєв, який є номінальним власником футбольного клубу “Ворскла”, президентом якого є Костянтин Жеваго.
Підготовче засідання суду призначене на 12 березня.
Зауважимо, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат — підприємство в місті Горішні Плавні, найбільший український експортер залізорудних котунів до Європи. Входить до групи Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він фокусується на виробництві якісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Тому ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних обʼєктів на ринках, що розвиваються.
Мажоритарний власник гірничодобувної групи Ferrexpo – олігарх Костянтин Жеваго, проти якого в Україні порушено низку кримінальних справ.
Також кілька кримінальних справ порушено проти голови правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса.
Полтавському ГЗК загрожує зупинка виробництва
Працівники Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що входить до Групи Ferrexpo, звернулися до Верховного Суду з проханням забезпечити правосуддя та припинити спроби зупинити підприємство.
Проблема виникла після ухвалення Східним апеляційним господарським судом (м. Харків) рішення про стягнення з Полтавського ГЗК 4,7 мільярда гривень на користь напівфіктивної фірми.
Вказана сума є надзвичайно великою для будь-якого підприємства в Україні та світі. Стягнення її з Полтавського ГЗК здатне призвести до зупинки підприємства з усіма катастрофічними наслідками не лише для тисяч працівників та підрядників, а й для всієї країни.