Знущання з українських військовополонених – Лубінець відреагував на відео

У мережі виставили відео знущань з українських полонених: Лубінець звернувся до міжнародних організацій

© Омбудсмен Дмитро Лубінець/ Telegram Омбудсман наголосив, що Росія не дотримується правил ведення війни, тому світ має реагувати.

Російські військові знущаються з українських Сил оборони України, які потрапили в полон на Харківському напрямку. Такі дії є порушенням Женевських конвенцій, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram.

Відповідне відео поширюють у соцмережах. На відео зафіксовані побиття, приниження, погрози, імітація розстрілу. 

“На жаль, таке поводження з українськими військовополоненими – не виняток з правил, а звична тактика для окупантів. Цей випадок повинен бути зафіксований як черговий доказ порушення міжнародного гуманітарного права Російською Федерацією”, – зазначив Лубінець. 

Омбудсман наголосив, що Росія не дотримується правил ведення війни, тому світ має реагувати, інакше право сили переможе силу права.

Раніше керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко заявляв, що Росія блокує обміни полоненими та відмовляється повертати в Україну тіла загиблих захисників.

За його словами, російська сторона ігнорує заклики про репатріацію тіл загиблих оборонців.  Як приклад він навів відмову Росії 15 травня передати останки воїнів ЗСУ. Координаційний штаб продовжує працювати в цьому напрямку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *