Зеленський замінив Содоля на Гнатова – зміни у військовому керівництві

Після критики Зеленський замінив командувача Об’єднаних сил ЗСУ Содоля

Юрій Содоль © Скриншот из видео Замість Юрія Содоля призначений бригадний генерал Андрій Гнатов

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ухвалив рішення про заміну командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Це відбулося після критики в бік генерала, а також після того, як начальник штабу бригади Нацгвардії «Азов» Богдан Кротевич звернувся до Державного бюро розслідувань із закликом провести розслідування щодо Содоля. 

«Обговорили також і кадрові питання у Збройних Силах України. Я ухвалив рішення замінити командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова», – заявив Зеленський у вечірньому зверненні 24 червня, не повідомляючи жодних подробиць.

Указы президента об увольнении Содоля и назначении Гнатова.

Нагадаємо, що Андрій Гнатов – ще один морський піхотинець в команді головкома Олександра Сирського, підрозділи якого були задіяні під час оборони півдня у 2022 році.

У 2001 році закінчив Харківський інститут танкових військ. Гнатов – колишній начальник штабу 36-ї окремої бригади морської піхоти та екскомандир 36-ї бригади. З 2022 року – керівник штабу та заступник командувача військ оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ.

Саме він очолював оборону Бахмута та Миколаєва, а також був одним з учасників операції зі звільнення Херсонщини восени 2022-го року.

Гнатов нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст., Хрестом бойових заслуг та медаллю «За військову службу Україні».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *