Законні цілі РФ – у Росії вже погрожують країнам, де базуватиметься частина українських F-16

Росіяни вже почали погрожувати країнам, де базуватимуться українські F-16

© pixabay.com У Госдумі вже встигли поставити умову щодо базування у чужій країні чужих літаків.

У Росії почали погрожувати країнам, в яких базуватимуться винищувачі F-16, передані Україні. Зокрема, голова комітету Госдуми з оборони Андрєй Картаполов у коментарі пропагандистам із «РИА Новости» заявив, що літаки та аеродроми за межами України – це нібито законна ціль збройних сил РФ.

«Якщо вони не використовуватимуться за прямим призначенням, то не будуть (законною ціллю для ЗС РФ), а от якщо вони братимуть участь у бойових вильотах, то, безумовно, будуть. Включаючи і аеродроми, на яких вони базуються, з усіма наслідками, що випливають», – заявив Картаполов.

Країни, де базуватиметься частина українських F-16, він назвав «колишніми партнерами». При цьому додав, що якщо літаки там стоятимуть лише на зберіганні, тоді «претензій» нібито не буде.

«А от якщо вони злітають із аеродромів якоїсь країни, заходять у повітряний простір України, пускають ракети та повертаються туди, то це законна ціль. Що стосується [можливості] збивати, ми можемо збивати будь-кого і де завгодно», – додав депутат країни-терористки.

Раніше начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов зазначив, що низка західних літаків F-16, які Україна отримає від союзників, розміщуватиметься на зарубіжних базах. Таким чином планують захистити винищувачі від російських ударів, а також на них навчатимуться українські пілоти.

Наприкінці травня міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що ЗСУ отримають винищувачі F-16 «дуже скоро». При цьому президент України Володимир Зеленський заявляв, що перші винищувачі F-16 будуть на озброєнні ЗСУ вже цього року. Однак, як він зазначив, вони не відіграють ключової ролі через невелику кількість постачань.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *