Виїзд з України за підробленими документами – Австрія не поверне ухилянтів

Українців-призовників, які втекли за кордон, Австрія не вишле – eXXpress

© depositphotos / olly18 В Австрії мешкає близько 14 тисяч українців, придатних до військової служби.

У відповідь на ідею української влади повернути з-за кордону чоловіків, які втекли з України від мобілізації за підробленими документами, в Міністерстві внутрішніх справ Австрії заявили, що “ніколи цього не зробили б”, повідомляє австрійське видання eXXpress.

Навіть якщо до Відня надійде письмовий запит від українського уряду, його проігнорують, стверджує представник міністерства.

“Це було б спробою втручання в нашу систему надання притулку і наш суверенітет, і ніхто не може уявити, що Австрія піде на це”, – пояснив він.

За даними eXXpress, в Австрії зараз живуть 14 тисяч придатних до військової служби українських чоловіків віком від 18 до 54 років, які зареєстровані як біженці – це близько 28 батальйонів для ЗСУ. Загалом з початку повномасштабної війни Австрія прийняла понад 101 тисячу українців та українок.

Про те, що військовозобов’язаних українців, які виїхали з країни з підробленими довідками про непридатність до служби, можуть екстрадувати, заявив 1 вересня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Як потім пояснив член Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, юридичної процедури “масової екстрадиції” на даний момент не існує, тому кожну людину довелося б повертати окремо через місцеві суди країн, куди вони втекли, тобто ймовірність “повернення всіх ухилянтів” вкрай мала.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *