Маск у біографії поділився думками про війну в Україні та свою роль у ній

Епізод з відключенням Starlink для ЗСУ увійшов до нової біографії Ілона Маска

© NASA HQ PHOTO Мільярдер задається питанням: «Хто я в цій війні?»

Ситуація з обмеженням для бійців ЗСУ зв’язку компанії Starlink мільярдера Ілона Маска у лютому 2023 року описана у його новій біографії, яка стала доступною CNN до офіційного виходу 12 вересня. На тлі цього епізоду, Маск задається питанням про те «Хто я в цій війні?»

«Маск таємно наказав своїм інженерам відключити мережу супутникового зв’язку своєї компанії Starlink поблизу кримського узбережжя минулого року, щоб зірвати українську атаку на російський військово-морський флот», – наводить CNN уривок тексту з біографії, адаптованої Волтером Айзексон (Walter Isaacson) – автором відомих біографій Стіва Джобса та Альберта Ейнштейна.

Коли українські підводні дрони, обвішані вибухівкою, наблизилися до російського флоту, вони «втратили зв’язок і без шкоди викинулися на берег», пише Айзексон.

Автор біографії стверджує, що рішення Маска було продиктоване гострим страхом, що Росія відповість на українську атаку на Крим ядерною зброєю. Цей страх виник в результаті розмов мільярдера з високопоставленими російськими чиновниками. 

«Хто я в цій війні? Starlink не призначався для участі у війнах. Він був створений для того, щоб люди могли дивитися Netflix, розслаблятися, ходити в школу і робити добрі мирні справи, а не завдавати ударів безпілотниками», – сказав Маск Айзексону. 

У книзі зазначається, що Маск був вражений дизайном українських морських безпілотників, але  відмовився увімкнути супутникове покриття для Криму, оскільки вважав, що Україна «зараз заходить занадто далеко і накликає на себе стратегічну поразку», передає Айзексон. 

Після цього Маск мав розмови з радником президента Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном, головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі.

Нагадаємо, що вже у лютому міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Starlink в Україні працює без проблем та збоїв. 

Раніше The Economist висловив думку, що успіх Starlink в Україні розпалив нову космічну гонку – польоти на Місяць знову виявилися не такими важливими, як те, що відбувається на низькій орбіті. 

У квітні Washington Post, посилаючись на секретні матеріали розвідки США, повідомило, що Росія намагається перекрити доступ українських військових до Інтернету через глушіння сигналу супутникової системи Starlink.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *