Виїзд з України для жінок, у яких медична освіта, обмежать – Веніславський

Деяким жінкам обмежать виїзд з України – представник президента

© Getty Images Обмеження стосується представниць кількох професій.

Українки з медичною та фармацевтичною освітою, які повинні стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року, тобто набути статус військовозобов’язаних, втратять можливість виїжджати з країни під час війни без поважної причини, прописаної в законодавстві, повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Раді Федір Веніславський у коментарі виданню “РБК-Україна“.  

“Якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд – тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає – тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду”, – сказав депутат.

За його словами, на даний момент влада не планує розширювати список спеціальностей, представниці яких мають обов’язково ставати на військовий облік. Жінка будь-якої професії може зробити це добровільно. 

Зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, згідно з яким жінки з медичною або фармацевтичною освітою повинні обов’язково ставати на військовий облік, парламент вніс у 2022 році. З 1 жовтня такі жінки мають з’явитися до ТЦК і пройти всі необхідні процедури.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *