Війна в Україні знищує природу – збитки екології 85 млрд євро

Збитки довкіллю України сягнули майже 85 мільйонів євро і щоденно збільшуються через бойові дії

© Міністерство внутрішніх справ України Telegram Наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту.

Збитки довкіллю України від війни сягнули вже майже 85 мільйонів євро. Матеріали про це представила на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС колегам-міністрам, які працюють у довкіллєвій сфері в країнах Євросоюзу, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля у п’ятницю, 28 березня.

«Робота за цим напрямком триває 24/7 уже четвертий рік. Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій», – наголосила міністр.

Новий виклик для України та партнерів – наслідки влучання російського ударного дрона в захисну оболонку Арки Нового Безпечного Конфайнменту Чорнобильської АЕС. Держави ЄС брали безпосередню участь у будівництві цього об’єкта, і вони добре розуміють, що таке пошкодження – не тільки про масштабні руйнування та необхідність значного фінансування для їх ліквідації, а й про ядерну небезпеку всього континенту. Наслідки пошкодження довелося ліквідувати майже місяць.

Єврокомісар з питань навколишнього середовища, водної стійкості і конкурентної циркулярної економіки Єссіка Русвелл під час засідання запевнила, що Євросоюз продовжить підтримку українських ініціатив з документування збитків та міжнародних судів щодо руйнування довкілля внаслідок бойових дій. 

Нагадаємо, тільки на території Херсонщини – четвертого регіону по Україні за розміром довкіллєвих збитків у понад 266 млрд гривень, сталася найбільша спланована екологічна та гуманітарна катастрофа в Європі з часів Другої світової війни – підрив Каховської ГЕС. 

Крім того, 98% деокупованих лісів регіону залишаються недоступними для господарювання через мінування, 50% – через наслідки підтоплення під час Каховської катастрофи.

Наслідки екологічних злочинів поширюються й на інші країни, сусідні з Україною, зокрема Молдову та Румунію. Дими пожеж забруднюють повітря і на території Молдови. Також потерпають території прикордоння сусідніх країн, страждає природа.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *