© Головне управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов пояснив, чому так вважає.
У подіях, які зараз відбуваються в Ізраїлі, є російський слід, заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю «Українській правді». Він навів кілька аргументів на підтвердження цьому.
«Так. Перш за все нам чітко відомо, що трофейна зброя з України все-таки передавалася росіянами угрупованню ХАМАС. Здебільшого це піхотне озброєння. Є деяка інформація про те, що щось заходило до Хезболли, але наразі достовірно нам це невідомо», – зазначив Буданов, відповіаючи на питання, чи є в цій історії російський слід.
Також він нагадав про поширені у мережі відео, на яких видно «абсолютно, скажімо так, природню для нашого регіону і абсолютно неприродню для Близького Сходу тактику, коли використовувалися FPV-дрони проти бронетехніки». За словами Буданова, використання таких безпілотників – це «ноу-хау» російсько-української війни.
«Ніхто інший, як люди, які пройшли наш театр воєнних дій, не могли такого робити. Оскільки там не було нас, значить, це були росіяни», – зазначив очільник ГУР МОУ.
Також за його словами, ще одним фактом на користь версії з російським слідом є те, що трохи більше, ніж за тиждень до початку нападу ХАМАС на Ізраїль, на території Лівану почала офіційно мовити російська станція «Супутник» арабською мовою. Це мовлення, наголосив Буданов, відбувається в абсолютно пропагандистському стилі з явними російськими наративами.
Другим фактом очільник ГУР назвав те, що 24 вересня російський космічний апарат, який здатен вести радіоелектронну розвідку та перехоплення супутникових сигналів, перемістився на геостаціонарну орбіту Ізраїля.
«Нагадаю, що в період з 22 по 24 вересня був офіційний візит російської військової делегації в Іран. Нам відомо, що було кілька, скажімо так, побажань з іранської сторони. Одне з них стосувалося розширення спроможностей щодо розвідувальної інформації. Тепер зрозуміло, яку саме розвідувальну інформацію почали росіяни надавати всім зацікавленим сторонам. Наголошую, що тут не один Іран, а всі зацікавлені сторони», – додав Буданов.
Нагадаємо, рух ХАМАС оголосив про початок операції «Шторм Аль-Акса» проти Ізраїлю вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема захопили КПП «Ерез» і на деякий період прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.
Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. Глава відомства Йоав Галант закликав усіх бути готовими до тривалих бойових дій. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна перебуває «у стані війни» та переможе». У свою чергу, ЦАХАЛ анонсував, що скоро «обрушить всю свою силу на Сектор Гази». Армія отримала наказ повністю заблокувати цю територію. За словами Нетаньягу, буде необхідна тривала і потужна кампанія. Із тих пір Ізраїль регулярно завдає ударів по палестинських об’єктах.
Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, читайте у статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».