Контрнаступ України може зупинитися без допомоги США – FT

FT: Затримка допомоги від США може зупинити наступ України

© t.me/azov_media Експерти попереджають, що через зволікання у Вашингтоні українській армії доведеться відступити на оборонні позиції і обмежити використання західної зброї.

Поява Володимира Зеленського на засіданні НАТО в середу з проханням надати Україні більше зброї підкреслила стурбованість Києва зменшенням підтримки союзників через опір республіканців у Вашингтоні і відволікання уваги на війну, яка спалахнула між ХАМАСом і Ізраїлем.

З огляду на свої великі запаси і більший промисловий потенціал, США зіграли життєво важливу роль у швидкому постачанні Україні сучасного озброєння, зокрема, артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

«На думку аналітиків, навіть тимчасова пауза в наданні підтримки може за кілька тижнів почати впливати на військову стратегію і тактику Києва, потенційно зупинивши контрнаступ України, зменшивши тиск на російські війська і надавши їм можливість відновити свою боєздатність», – пише Financial Times.

Видання нагадує про те, як республіканці нещодавно заблокували виділення додаткового фінансування на допомогу Україні. Попри це, адміністрація Джо Байдена пообіцяла підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно. Очікується, що широка двопартійна підтримка за винятком невеликого, але потужного блоку радикалів у Конгресі, врешті-решт прискорить надання допомоги. Але навіть кілька тижнів затримки можуть вплинути на український наступ.

Директор європейської програми Центру стратегічних і міжнародних досліджень Макс Бергманн вважає, що блокування подальшої військової і фінансової допомоги з вини меншості республіканців у Палаті представників Конгресу США навряд чи матиме негайний вплив.

«Але за кілька тижнів… якщо нічого не зміниться в Конгресі, я думаю, це вплине на українські рішення на полі бою. І це, безумовно, вплине на планування на зиму і весну», – вважає експерт.

З огляду на невизначеність щодо військових поставок з боку США, «неминуче», що Україні доведеться переглянути свою тактику і стратегію, – сказав колишній генерал-майор австралійської армії Мік Райан, який уважно стежить за ходом війни. Він додав, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний готується до найгіршого сценарію.

Пентагон все ще може витратити близько 5 мільярдів доларів, які затвердив президент США. Цього вистачить на кілька місяців за нинішніх темпів витрат. У середу Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун заявив, що Вашингтон планує постачання техніки щонайменше до 1 січня 2024 року. Він сказав, що спільні зобов’язання США і союзників дозволять Україні зберегти свої плани без змін.

Financial Times пише, що чиновники Білого дому і лідери Конгресу розглядають можливість об’єднати допомогу Ізраїлю і Україні в одному запиті на фінансування, що, можливо, відкриє шлях до надання допомоги Києву. Однак цей шлях далеко не гарантований. Ризик полягає в тому, що в умовах тупикової ситуації у Вашингтоні українська армія почне скорочувати використання боєприпасів і систем озброєння, що постачаються США, в очікуванні дефіциту.

«Якщо кран перекриють, це не призведе до негайної трансформації того, що ми даємо українцям. Почнеться раціонування», – сказала старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Дара Массікот.

Враховуючи укріплені позиції Росії, великі мінні поля і ведення спостереження за допомогою безпілотників, контрнаступ України залежить від використання артилерії для прориву ворожих позицій. І цей прорив повинен відбуватися швидше, ніж росіяни здатні відновити свої укріплення. З цією метою Україна витрачає 6-7 тисяч артилерійських снарядів на день.

«Якщо українці відчують, що не отримають більше зброї, вони будуть стримуватися, і це призведе до зупинки контрнаступу. Перебої з допомогою навіть на кілька тижнів можуть призвести до втрат і відступів», – пояснила Массікот.

ЄС теоретично може заповнити прогалину у фінансовій та економічній допомозі Україні, але з озброєнням ситуація інакша. На момент повномасштабного вторгнення Росії європейські країни мали виснажені запаси і низькі виробничі потужності. Нідерландський адмірал Роб Бауер, який очолює військовий комітет НАТО, заявив минулого тижня на Варшавському безпековому форумі, що в Європі «вже видно дно бочки».

Столиці повільно починають поповнювати запаси. ЄС виділив 3 мільярди євро на постачання снарядів Україні і поповнення запасів. Неназваний чиновник ЄС підтвердив Financial Times, що союз наближається до досягнення своєї мети, а саме відправити Києву мільйон снарядів цього року. Втім, не відомо, яка частина з них буде нового виробництва.

Бергманн вважає, що якщо армія України не буде впевнена в продовженні постачання снарядів, касетних боєприпасів або мінометних мін, вона буде змушена відступити на оборонні позиції.

«Тож для українців це дійсно змінить хід війни, що, на мою думку, багато хто в США не усвідомлює», – сказав експерт.

Схожа картина і з протиповітряною обороною, яка знову буде випробувана на міцність цієї зими, коли Росія почне обстрілювати українську критичну інфраструктуру ракетами і безпілотниками. Німеччина активізувалася, оголосивши у вівторок, що відправляє в Україну другу системи Patriot і вже п’яту IRIS-T. Але Київ залежить від американських поставок ракет-перехоплювачів для більшості своїх систем ППО західного виробництва. Українські війська можуть обмежити їх використання через страх, що поставки будуть обмежені.

Міністри НАТО заявляють, що західна підтримка України повинна перейти від прямих поставок до закупівель і внутрішнього виробництва. Але контракти з іноземними оборонними компаніями і розширення вітчизняного виробництва потребують часу, щоб принести результати.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *