Столтенберг заявив, що удари ЗСУ по військових ціллях у РФ не є ескалацією – новини України

Столтенберг про удари по військових об'єктах у РФ: «Право на самооборону — це не ескалація»

© Jens Stoltenberg/twitter.com Генсек заявив, що нашій країні буде важко оборонятися, поки  артилерійські системи армії Росії безперешкодно діятимуть поблизу кордону.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країн-членів Альянсу скоротити або відмовитися від обмежень щодо застосування західної зброї для завдання ударів по військових об’єктах на території Росії, інформує “Радіо Свобода”.

“РФ атакує Україну, порушуючи міжнародне право. І, відповідно до міжнародного права, Україна має право на самооборону, включаючи удари по воєнних цілях на території агресора – Росії”, – наголосив він.

За його словами, право на самооборону не є ескалацією. Генсек підкреслив, що російські війська відкрили новий фронт на північному напрямку, оскільки вони можуть безкарно обстрілювати з артилерії Україну з території РФ.

“Доки російські артилерійські системи безперешкодно діятимуть біля кордону на російській території, доти українцям буде надзвичайно важко оборонятися”, – додав Столтенберг.

Нагадаємо, в ОП підтвердили, що США дозволили ЗСУ бити по території Росії їхньою зброєю, але лише у Харківській області — для відбиття наступу окупантів в районі Вовчанська. Та вже незабаром радник Білого дому з питань нацбезпеки Джон Кірбі припустив, що це рішення можуть змінити та розширити.  Росія почала погрожувати Вашингтону “фатальними наслідками”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *