Снарядний голод у ЗСУ припинився — військові розповіли про ситуацію в Донецькій області — новини Україна

ЗСУ у Донецькій області більше не відчувають

© Getty Images Але є інша проблема — брак солдатів. 

ЗСУ у Донецькій області все ще програють росіянам за чисельністю, але тепер вони вже не відчувають “снарядного голоду”, який тривав останні кілька місяців. Агенція Reuters інформує, що зараз захисники можуть стріляти з самохідної гаубиці М-109 тоді, коли потрібно, не хвилюючись, що 155-мм снаряди можуть закінчитися.  

А раніше вони обмежували використання боєприпасів. Це ставило під загрозу здатність підтримувати піхоту на тому чи іншому напрямку. 

“Був “снарядний голод”. Боєприпаси нормувалися дуже жорстко. Це позначалося на піхоті, вони (росіяни) підкрадалися з усіх боків, це шкодило піхотинцям”, — розповів 46-річний командир частини, додаючи, що тепер ситуація змінилася і ЗСУ працюю добре. 

Та інша проблема, про яку попередили захисники — відсутність солдатів. 

Нагадаємо, 25 червня ЗСУ отримали першу партію боєприпасів в рамках чеської ініціативи. Офіційно вона передбачає відправку Україні 800 тисяч снарядів, з яких 300 тисяч — радянського зразка. Та раніше прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявляв, що цей проєкт насправді може забезпечити поставку в цілому 1,5 мільйона артилерійських боєприпасів протягом року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *