Ордери на арешт Герасімова та Шойгу видав МКС – Костін прокоментував – новини України

Костін про ордери на арешт Герасімова та Шойгу: «Ще один значущий крок на шляху до повної відповідальності агресора»

© Головне управління розвідки Міністерства оборони України Генеральний прокурор подякував українських правоохоронцям за зібрані докази.

Генеральний прокурор України Андрій Костін прокоментував рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт  глави Генштабу РФ Валєрія Герасімова та колишнього міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу за воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з атаками на цивільні об’єкти на території нашої країни.

“Це ще один значущий крок на шляху до забезпечення повної відповідальності агресора. Вітаю незалежну роботу МКС, спрямовану на захист основ світового порядку, заснованого на законах і правилах”, – зазначив генпрокурор у соцмережі Х.

Костін подякував Національній поліції України, прокурорам, слідчим Служби безпеки України за зібрані докази, які сприяли досягненню видачі ордерів.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента РФ Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини держави-агресора Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у депортації українських дітей і незаконному їх вивезенні з тимчасово окупованих територій України в Росію.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна закріплює дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє главу Кремля можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати диктатора і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті “Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *